Doporučujeme

V kinech od 30. září:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_16159

Využívejte dešťovou vodu. Ušetříte velké sumy peněz a pomůžete přírodě

Máte-li rodinný dům se zahradou, jistě dobře tušíte, kolik vody padne na zalévání zahrady. Podle statistických údajů spotřebujeme každý den až 100 litrů vody. A je škoda, pokud musíme na zalévání záhonků nebo třeba mytí auta využívat kvalitní pitnou vodu. Nejen že je to velmi drahé řešení, ale také značně neekologické. Nabízí se daleko snadnější cesta – zachytávání dešťové vody. Jak na to?

Existuje celá řada různých způsobů, jak je možné dešťovou vodu sbírat. Nejsnadněji a nejlevněji můžete dešťovou vodu sbírat do sudů a barelů. Stačí, když pod okap postavíte nějakou nádobu, do níž dešťovou vodu sbíráte. Poté je možné tuto vodu využít k zalévání, ale třeba i mytí vozu, terasy či jiných venkovních povrchů. Nádrže na dešťovou vodu by vždy měly být neprůhledné, ne příliš velké, aby se v nich voda nekazila, a ideálně i s nějakým vývodem pro snadné čerpání vody.

Kolik můžete nasbírat?

To určuje především velikost vaší střechy a také množství srážek během roku, které samozřejmě může být velmi nepředvídatelné. Obecně však platí, že se dá nasbírat dost vody, aby to stačilo na zavlažování vaší zahrady. Když budete s vodou zacházet hospodárně, nemusíte využívat kohoutkovou vodu vůbec, nebo jen během suchého léta.

Chcete profesionální systém?

Jestliže chcete sběr vody i její uchovávání maximálně zefektivnit, vyplatí se oslovit profesionály. Vybírejte firmy, které dodávají nádrže na vodu, betonové jímky Liberec, žumpy a podobný sortiment. Mohou vám pomoci vybrat řešení, které bude skutečně nejlepší a ušetří vám v budoucnu spoustu nákladů. Takové řešení často volí i větší bytové domy, které zároveň mají zahradu a kde je spotřeba dešťové vody velká, jelikož ji využívá velký počet nájemníků. Vyplatí se investovat do profesionálního řešení záchytu vody, které bude skutečně fungovat dobře a využijete dešťovku na maximum.

Zdroj obrázků: Bianca Grueneberg / Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist