Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.

image_16393

Vysoké matrace pro dokonalý spánek

Kvalitní spánek je základní podmínkou úspěšného dne, v případě, že se nám ho v noci nedostane, následující den tím je většinou negativně poznamenán. K tomu, aby byl spánek kvalitní, je však třeba kvalitní postel. Tu dělá vícero věcí, tou možná nejdůležitější je ale matrace. A symbolem toho nejluxusnější spánku je potom tzv. americká postel charakterizovaná především vysokou matrací.

Matrace a její výška

Na trhu lze sehnat matrace různých výšek, ty nejnižší mohou mít pouhých 10 cm, ty nejvyšší potom přes 30 cm. Obecně jsou matrace z pohledu tohoto parametru rozdělovány na nízké (10-16 cm), středně vysoké (17-23 cm) a vysoké (24 cm a výše). Jedná se přitom o velmi významný údaj, rozhodně nejde jen o vnější vzhled.

Skutečně kvalitní matrace se bude pravděpodobně počítat právě k těm vyšším, byť samozřejmě záleží i na její struktuře a dalších vlastnostech. Jaké jsou ale konkrétní výhody vysoké matrace?

Zdroj obrázku: puhhha / Shutterstock.com


Výhody vysokých matrací

Výčet výhod vysokých matrací lze začít tím, že se z nich mnohem lépe stává, a platí to i pro seniory nebo lidi se zdravotními problémy. Ideální je, pokud má matrace navíc nízkou nebo střední tuhost.

Druhou významnou výhodou vysokých matrací je velká odolnost. Zkrátka a dobře, vysokou matraci člověk jen tak neproleží. Navíc je vysoká matrace schopna poskytnout oporu i lidem s velkou tělesnou hmotností (130 kg a více) a přitom může být dostatečně měkká pro pohodlný spánek. Také pokud vám jde o koupi matrace s dlouhou životností bez ohledu na zátěž, kterou jí hodláte vystavit, vysoké matrace řady Spirit budou dobrá volba.

V neposlední řadě pak vysoká matrace opravdu dobře vypadá a na první pohled dává ložnici punc luxusu exkluzivity.

Zdroj obrázku: Atiketta Sangasaeng / Shutterstock.com


Použití vysokých matrací

I když lze koupi vysoké matrace jen a pouze doporučit, je třeba si uvědomit i hrstku jejich omezení. Jde především o to, že 30 cm matrace zkrátka není vhodná pro každou postel. Předně je nutné, aby bylo možné jí alespoň z jedné třetiny zapustit do rámu postele. Současně je třeba vyzkoušet nebo odhadnout, jak moc takto vysoký prvek ovlivní funkčnost čela postele. Pokud si před spaním rádi čtete opření o čelo postele, není rozumné to s výškou matrace přehnat natolik, aby vaše hlava čelo přesáhla a vy byste se nemohli opřít.

Kvalita je pro zdravý spánek zásadní. Podle toho matraci vybírejte. Zakoupit lze např. luxusní pružinovou matraci Spirit Superior Comodore, jíž výška navíc přidává další rozměr kvality a která dokáže dokonale rozložit hmotnost spící osoby tak, aby mu poskytla maximální oporu i pohodlí.

Velmi oblíbená je i vysoká matrace Spirit Superior Latex, která vyniká pružností latexu, paměťovým efektem a termoregulací.

Zdroj obrázku: Beyond Time / Shutterstock.com


Kdy volit vysokou matraci?

Pro vysokou matraci by se měli rozhodovat především lidé, kteří si potrpí na vysokou kvalitu a ti, kteří shání matraci pro každodenní použití. Přece jen nemá příliš význam investovat do luxusní matrace, pokud jí chcete pro postel na chalupě, kde přespíte několikrát do roka. Vysoká matrace je také vhodná pro těžší spáče.

V neposlední řadě je na místě zopakovat, že vysoké matrace jsou vhodné pro seniory a všechny ty, pro které je vstávání obtížné a namáhavé. Luxusní vzhled už je jen příjemným bonusem.

Podle svých osobních preferencí se potom rozhodujte pro konkrétní materiál, tuhost matrace a její pružnost. Vždy také posuďte, zda je vaše stávající postel pro takto vysokou matraci připravena. V případě, že kupujete úplně novou postel, nechte si od prodejce poradit, jaká kombinace bude pro vás tou nejlepší.

Pozornost, kterou výběru matrace věnujete, se vám bohatě vrátí v podobě zdravého a kvalitního spánku i vysoké míry pohodlí. Pamatujte, ze koupě matrace je investicí do pohodlí vás samých, případně do pohodlí vašich blízkých.Zdroj foto: Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist