Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.

image_16393

Výhody domácích fotovoltaických systémů a možnosti čerpání dotací

Máte pocit, že dotace jsou pouze na velké projekty? V takovém případě si nenechte ujít program Nová zelená úsporám, který mimo jiné zahrnuje i dotace na fotovoltaické systémy. Díky tomu je možné získat příspěvek na pořízení solárního ohřevu vody či kompletní elektrárny s fotovoltaickými panely a možností akumulace tepla. Jak dotační program funguje a na jaké případy se vztahuje? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Dotace na solární ohřev vody

Pokud se rozhodnete pro úsporu za energie, můžete začít například ohřevem teplé vody. Ten se dá jednoduše a snadno vyřešit s pomocí sluneční energie. Solární ohřev vody je možné bez větších problémů instalovat i do starších staveb, což umožňuje využití naprosto kdekoliv. A pokud bude solární termický systém navíc disponovat i schopností přitápění, můžete dosáhnout na ještě zajímavější dotace, takže se pořízení tohoto moderního vybavení jistě vyplatí.

Domácí solární elektrárna

A když budete chtít ještě větší úspory energie, rozhodně se rovnou pro solární elektrárnu na klíč. Takové zařízení může mít mnoho podob. Základním prvkem jsou většinou fotovoltaické systémy doplněné o systém pro využití energie. Sluneční energie tak může být snadno přeměněna na teplo pro pohodlný komfort uvnitř domu.

Pro výkonnější systémy získáte lepší dotace

Pro dosažení na dotaci na fotovoltaiku je nutné splnit několik podmínek. V první řadě musí být solární elektrárna připojena k veřejné distribuční síti. Dále nesmí být její výkon vyšší než 10 kWp. Jakmile splníte tyto dvě podmínky, je možné čerpat dotaci. Platí také, že čím výkonnější systém, tím větší částku můžete získat. Lépe jsou ohodnoceny například solární elektrárny se schopností akumulace energie do teplé vody či baterie pro pozdější využití. Zároveň jsou i dobrým řešením, které funguje víceméně po celý rok.

Zdroj foto: Eon.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist