Doporučujeme

V kinech od 30. září:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_16159

Vyberte si vhodnou tlakovou myčku do domácnosti. Ušetří vám spoustu času a práce

Tlaková myčka může být velmi užitečným pomocníkem při údržbě domu, zahrady, auta nebo pracovních nástrojů a nářadí. Funguje na bázi stlačení vody, díky čemuž vzniká velmi silný proud, který silným tlakem působí na povrchy a účinně je čistí. Jak ale vybrat vhodný přístroj? Jaké parametry jsou klíčové?

Pro běžné domácí čištění

Většinu z nás zajímají zejména přístroje, které vystačí na mytí auta, podlahy a koupelny, popřípadě i k čištění zahradního nábytku. Při výběru takového přístroje je nejdůležitějším parametrem tlak a průtok vody. Na domácí využití si vystačíte s tlakem 120 bar a průtokem okolo 520 l/h. Není také nezbytné, aby přístroj pracoval s vysokou teplotou. Samotný tlak vody je na účinné čištění dostatečný. Pro běžné domácí čištění postačí, když přístroj zvládne teplotu okolo 40 °C.

Výdrž

Důležitým aspektem je také doba používání. Většinou je totiž možné, aby tlaková myčka byla v provozu asi 30 minut, a následně musí být přibližně dvě hodiny vypnutá. Na trhu najdete však najdete i mycí stroje, které dokážou pracovat i 60 minut v kuse. Ty jsou však logicky dražší. Obecně však platí, že málokdy budete potřebovat pracovat tak dlouho v kuse, takže investovat do nákladnějšího přístroje většinou není nezbytné.

Jak přístroj dobře využít

Práce s tímto přístrojem je poměrně jednoduchá, ale přesto se vyplatí dodržovat několik pravidel. Nejprve je nutné pustit vodu do stroje, zmáčknout spoušť a nechat tlak z vody vytlačit všechen vzduch. Následně je možné započít s čištěním. Během toho proud vody nijak nepřerušujte, protože rychlá změna tlaku nedělá tlakové myčce dobře a může poškozovat čerpadlo. Tlakové myčky vám umožní dělat úklid rychle a efektivně a s minimálním úsilí z vaší strany. Pořídit si můžete i různé nástavce na jednotlivé povrchy, případně i chemické čističe, které mohou úklid ještě zefektivnit.

 


Zdroj obrázku: The Toidi / Shutterstock.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist