Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Vyberte si nůž pro každou příležitost

Mnoho mužů má rádo kvalitní nože, a to nejen jako pomocníka ke své profesi či zálibě, ale třeba i jen jako výstavní kousek. Pokud ale nože nepotřebujete jen na koukání, ale skutečně s nimi pracujete, je nutné vsadit na kvalitu a vybírat jen osvědčené značky.

Řezbářské nože jako žádaný artikl

V poslední době se řezbařina dostává opět do popředí. Právě pro tuto činnost ale nezbytně potřebujete kvalitní nůž, který je vyrobený z kvalitní oceli, je lehký a snadno se s ním manipuluje. Spolehlivé řezbářské nože vám umožní snadno vyřezávat do různých druhů dřeva a budou skvělým parťákem i pro začínající řezbáře. Hodit se vám bude klasický rovný řezbářský nůž. Ten je naprostým základem pro práci se dřevem, a proto je nutné vybrat skutečně kvalitní kousek, který se také snadno brousí a udržuje.

Jak na broušení nože

Každodenním používáním nože nutně dochází k jeho postupnému otupení. Řezbář se tedy rozhodně neobjede bez brusičského příslušenství, které mu zajistí kvalitní a rychlé broušení nožů. Oblíbeným českým výrobcem brusných sad je firma KMFS, která nabízí široké spektrum brusného vybavení, ze kterého si vybere skutečně každý. Rozdíly v brusných kamenech obvykle spočívají v jejich odlišné zrnitosti, složení, nebo ve způsobu broušení. Je totiž možné brousit buď s vodou nebo bez ní. Možná vás překvapí, že některé brusné kamny pořídíte za pár stovek, zatímco jiné stojí tisíce. Rozdíl je samozřejmě v kvalitě. Obecně tedy doporučujeme na brusných kamenech spíše nešetřit, abyste zabránili také poškození nožů.

Nabídka nožů je široká

Pokud nepotřebujete zrovna řezbářské nože, podobná pravidla se dají uplatnit i pro jiné typy nožů. V nabídce jsou nože zavírací, outdoorové, lovecké, armádní a bojové, ale i pro běžné použití. Je to krásný dárek pro jakéhokoliv zástupce mužského pohlaví a jistě mu udělá velkou radost.

 

 

Zdroj obrázku: Pedal to the Stock / Shutterstock.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist