Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Únikové hry jako teambuilding

Teambuilding už dávno není žádné neznámé slovo. Pokud si ho volně přeložíme, jedná se o soubor různých aktivit, které slouží k budování týmu. Je jasné, že se jedná hlavně o tým pracovní. Aby dosahoval v rámci zaměstnání ideální výsledky, je třeba, aby se stmeloval i mimo něj. Klasická posezení v restauraci nebo v baru už tolik netáhnout. Stejně tak už bývají pasé i klasické sportovní aktivity. A co dominuje? Jsou to interaktivní únikové hry. Proč jsou právě v souvislosti s teambuildingem dobrou, možná i nejlepší volbou? Na hlavní důvody se nyní podíváme.

Známe jednotlivé členy týmu a víme, co jim jde

Mnohé členy týmu už známe z práce několik měsíců, nebo třeba i let. I díky tomu dobře víme, co jim jde nejlépe, jaké mají zájmy a v čem vynikají. Je proto jasné, že při hraní únikové hry je možné jednotlivé úkoly rozdávat hráčům tak, aby jim byly doslova širé na míru. Někomu jde matematika, někomu jde logické myšlení, jiný má zase dobrý odhad, nebo dokonce i štěstí. To vše jsou atributy, které jsou potřeba. Pro jednotlivce tak nastává skvělá možnost doslova zazářit, zatímco pro tým ostatních je jistotou, že mají mezi sebou někoho, na koho se mohou spolehnout.

Jakékoliv přejdou stranou

Konflikty na pracovišti, a to i v rámci jednotlivých týmů, dnes nejsou ničím neobvyklým. Pokud je zvolený klasický teambuilding, může dojít k tomu, že budou pokračovat. Úniková hra je ale v něčem zcela jiná. Každého hráče doslova pohltí. A to znamená, že rázem zapomene na jakékoliv osobní problémy a na zášť, kterou k některým chováme. Má před sebou jenom jeden jediný cíl. A tím cílem je dostat se z konkrétní místnosti ven. Není zde čas na nic osobního a tak i odvěcí rivalové začnou spolupracovat. Dost často se dokážou přes daný spor i jednoduše přenést a následující den v práci už není takové dusno, jako dříve.

Skvělá volba pro stmelení kolektivu

Úniková hra může být dokonalou volbou jako teambuilding i pro nové týmy, kde se jejich členové zase až tolik neznají. Během několika minut začne tým dokonale spolupracovat a společně řešit jednotlivé úkoly. I když se přesně neví, kdo v čem vyniká, dokážou se přes prvotní problémy přenést a uniknout. Už toto je dokáže velmi výrazně stmelit. Tím by ale aktivita končit neměla. Dobré je realizovat i následné posezení. Na něm bude eliminováno prvotní trapné ticho, jelikož se začne s oslavou úspěchu, ale i s konverzací na téma samotných úkolů. Jednodušší cestu, jak tým seznámit, jenom velmi těžko najdete.

Únikovou hrou lze vyřešit i problém se sebevědomím týmů

Mnoho lidí, ale i pracovních týmů má celkem nízké sebevědomí. Pokud nepomohou klasické metody, může opět přijít úniková hra. Jelikož je možné využívat u různých nápověd, stejně jako je možné najít i únikové hry pro začátečníky, je zde vysoká pravděpodobnost, že tým daný únik úspěšně dokončí. Nejenom, že se u lidí objeví velká radost. Zvýší se jim také jejich sebevědomí, což je další z pozitivních efektů, kterou tato hra dokáže přinést. A právě zvýšené sebevědomí, ale i schopnost řešit jednotlivé dílčí problémy bude následně využívána i při řešení klasických pracovních komplikací.

Výběr únikových her je široký

Posledním důvodem, proč zvolit únikovou hru jako dokonalý teambuilding je to, že výběr únikových her je dnes skutečně velký. Hlavně ve větších městech už není problémem vyzkoušet i několik desítek možností. A některé se i pravidelně mění. Díky tomu lze danou aktivitu pořádat třeba i vždy jednou do měsíce, a přitom stále nebude nuda, jelikož na hráče bude neustále čekat něco nového a něco zajímavého. Tým si tak zvedne sebevědomí, rozpustí se jakékoliv napětí a všichni budou jak ve volném čase, tak i v práci působit jako jedna dobrá velká parta. Pokud hledáte jedinečný zážitek, zkuste se podívat na aktuální nabídku QUESTERLAND.cz zde.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

 

 

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist