Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Unikátní výstava Celebrating Kylián!

Jiří Kylián, proslulý choreograf českého původu, oslavil v minulém roce sedmdesáté narozeniny. Na počest úctyhodného životního jubilea jedné z nejvýraznějších osobností současného tance vznikla v nizozemském Haagu unikátní výstava Celebrating Kylián! Pozoruhodná expozice, kterou iniciovaly Holland Dance Festival, Kylian Productions, divadlo Korzo, Nizozemské taneční divadlo (NDT) a Zuiderstrandtheater, se díky spolupráci Kyliánova nadačního fondu v Praze, Národního divadla a festivalu Tanec Praha dostává i do České republiky!

Výstava Celebrating Kylián! se zabydlí v prostorech budovy BNárodního divadla na náměstí Václava Havla. Otevřena pro veřejnost bude od 5. do 10. června. Znovu pak bude uvedena 10. října, v rámci slavnostní premiéry Baletu ND KYLIÁN - Mosty času v Národním divadle. Multimediální expozice Celebrating Kylián! představuje klíčové choreografie Jiřího Kyliána, prostřednictvím množství archivních fotografií, videí a speciálních instalací dává nahlédnout do tajů Kyliánova osobitého tvůrčího přístupu, jehož výsledkem jsou nesmrtelná díla. Návštěvníci tak na jednom místě zažijí mimořádně intenzivní inspiraci Jiřím Kyliánem, mužem, který si svým uměním vydobyl světové renomé. 

Jiří Kylián (1967) se narodil v Praze. Po studiu na Taneční konzervatoři Praha a londýnské Royal Ballet School nastoupil v letech 1969–1975 angažmá ve Stuttgarter Ballett u Johna Cranka. Z Německa odešel do Nizozemska, kde byl v Haagu v Nederlands Dans Theater (NDT) v letech 1975–1977 spoluředitelem a choreografem, v letech 1978–1999 uměleckým šéfem a od roku 1999 choreografem. Vytvořil stovku choreografií, které mají na svém repertoáru všechny renomované světové ansámbly. 

Výstava Celebrating Kylián! se v Národním divadle v Praze koná za laskavé podpory a supervize Nizozemského tanečního divadla (NDT) a Kyliánovy nadace v Haagu. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist