Pod pojmem umělá inteligence si mnoho lidí představuje něco zcela odlišného od toho, co to skutečně je. Rozhodně se nejedná o žádnou počítačem řízenou autonomní bytost.
Víceméně jde jen o velice pokročilé algoritmy, které nám sice mohou občas ztrpčit život, nicméně z větší části nám spíše dost pomáhají, a to třeba i na internetu.
Doporučování obsahu
Pořád se v novinách i časopisech píše o tom, jak nás sociální sítě, potažmo internetové vyhledavače neustále špehují. Ona je to do jisté míry pravda, avšak tuto práci nedělají živí lidé, nýbrž právě umělá inteligence. Ta na základě získaných údajů každému uživateli zvlášť doporučuje nejen reklamy, ale i témata.
Stejný druh umělé inteligence může také za tzv. banování, tedy dočasné či úplné zamezení vstupu na daný server. Stačí napsat špatné slovo, případně být nahlášen, a už má člověk po ptákách. Často takto dopadají nejen skuteční internetoví rabiáti, ale i zcela nevinní lidé. Zde jde nejlépe vidět, že i nejmodernější algoritmy se mají ještě hodně co učit.
Chatboti
V poslední době jsou populární i Chatboti, tedy takoví virtuální asistenti. Jejich schopnosti jsou různorodé. Základní verze jsou schopné fungovat maximálně tak jako zákaznická podpora, která stejně za moc nestojí.
Nejnovějších Chatboti ovšem umí mnohem více. Je možné s nimi komunikovat takřka stejně jako s lidmi, i když odpovědi jsou samozřejmě neživotné, a často navíc nesmyslné. I tak se jedná o velice užitečné společníky, kteří mohou pomoci například při programování.
Předkládání cizích jazyků
Pořád je nejlepším způsobem, jak se dorozumět se světem, naučit se ideálně alespoň angličtinu. Ne každý však má k tomu buňky, případně čas.
Na internetu ovšem není znalost jazyků důležitá, jelikož si všichni mohou zdarma stáhnout překladače, jež zvládnout velmi rychle přeložit jakýkoliv web do češtiny.
Zdroj foto: Deeply.cz, Pixabay.com