Doporučujeme

V kinech od 30. září:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_16159

Tepelná čerpadla pro rodinné domy: Jaké máte možnosti?

K moderním zařízením, která jsou dnes doporučovaná mnohými odborníky na stavebnictví a ekologii, v posledních letech patří tepelná čerpadla. Jde o vysoce efektivní systémy, jež přispívají ke zvýšení komfortu bydlení, aniž by to bylo na úkor životního prostředí.

Ceny tepelných čerpadel letí dolů

Ještě před několika lety se prakticky výhradně zmiňovala pouze tepelná čerpadla pro průmysl, což bylo dáno zejména jejich vysokou pořizovací cenou, tím pádem nedostupností pro majitele nemovitostí. Dnes už však toto zdaleka neplatí, výrobci se stále častěji zaměřují na tepelná čerpadla pro rodinné domy. A je to znát, neboť se stávají nedílnou součástí značné části nových objektů, ale i těch starších, v nichž majitelé přistupují k zásadnější rekonstrukci za účelem vytvoření nízkoenergetického bydlení.

Tepelná čerpadla pro rodinné domy

Šetrnost k životnímu prostředí a bohaté možnosti využití v domácnosti

Tepelné čerpadlo je vskutku zajímavým prvkem, investici do něj je dobré minimálně zvážit. Už jen kvůli jeho základnímu principu, kdy získává teplo z vnějších obnovitelných zdrojů, což vede k úspoře nákladů za provoz nemovitosti. Snižuje se závislost na centrálních dodávkách elektřiny. Jde také o velmi ekologické zařízení, při jehož provozu nedochází k vypouštění škodlivých látek do ovzduší. Je-li čerpadlo dostatečně výkonné, lze s jeho pomocí ohřívat veškerou užitkovou vodu v domě, potažmo také celý objekt vytápět, napojí-li se třeba na úsporné podlahové topení.

Tepelná čerpadla pro rodinné domy

Druhy tepelných čerpadel

Vybrat si můžete hned z několika variant. Asi nejčastější volbou je tepelné čerpadlo vzduch-voda, které získává potřebné teplo z vnějšího vzduchu. Alternativou je pak tepelné čerpadlo země-voda, případně ještě tepelné čerpadlo voda-voda. Všechny tři typy mají vysokou účinnost. Při instalaci je samozřejmě zapotřebí zvolit zařízení s dostatečným výkonem vzhledem k velikosti objektu a jeho potřebám.

Tepelná čerpadla pro rodinné domy

Na koho se obrátit, máte-li o tepelné čerpadlo pro rodinný dům zájem?

Tepelná čerpadla jsou poměrně sofistikovanými zařízeními, takže si na jejich instalaci vždy povolejte odborníky. S nabídkou všech modelů přichází společnost MasterTherm, jež zajišťuje kromě prodeje rovněž montáž a servis.

Tepelná čerpadla pro rodinné domy

Zdroj foto: MasterTherm.cz

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist