Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Svařovací zdroje a kukly pro kutily i stavaře

Léto je ideálním obdobím, kdy máte čas na různé opravy na domě, na chatě apod. Pakliže se chystáte svařovat nějaké materiály a počítáte s tím, že tuto činnost nebudete dělat jen jednorázově, určitě se vyplatí investovat do kvalitní svářečky a ochranných pomůcek. Svařovací zdroje jsou pak samozřejmě žádoucí i mezi profesionály.

Svařovací zdroje a kukly pro kutily i stavaře

Druhy svářeček

Na trhu se dnes můžete setkat hned s několika modely svářecích zdrojů. Klasiku představují svářečky na CO2, dále se dají koupit svářečky, jež jsou uzpůsobené na metodu TIG, potažmo pak varianty na elektrodové sváření, k nimž je vhodné si zvlášť objednat kvalitní wolframové elektrody.

Pro amatéry a domácí kutily je nejvýhodnější zvolit jednoduché a lehké invertorové svářečky. Oceníte u nich především snadnou manipulaci, ovládají se stiskem jednoho, dvou tlačítek. Vzhledem k nízké hmotnosti není problém ani s přenášením a následným uskladněním, bez potíží se vám vejdou do garáže, kůlny, případně na jiná místa v domě.

Svařovací zdroje a kukly pro kutily i stavaře

Ochranné pomůcky

Během svařování je mimořádně důležité dbát na vlastní bezpečnost, neboť při tomto druhu práce vzniká ostré světlo a jiskry, jež by vás mohly popálit. Daleko závažnějším zraněním by pak byl zánět očních spojivek, v nejhorších případech dokonce člověk při neopatrném svařování může úplně oslepnout. Proto je nezbytné si pořídit ochrannou svařovací kuklu.

Aktuálně jsou už snadno dostupné inovativní samostmívací svařovací kukly. V jejich případě nemusíte řešit, zda poskytnou dostatečnou ochranu během práce, protože jejich zorník automaticky reguluje intenzitu ztmavení dle toho, v jakém prostředí zrovna pracujete. Jakmile se objeví ostré světlo ze svařovacího zdroje, kukla ztmavne natolik, že je váš zrak plně chráněný proti poškození.

Kromě svařovací kukly nabízí svět svářeček řadu dalších pomůcek. Patří k nim bezesporu pracovní rukavice apod. Určitě je dobré si na svařování vzít klasický pracovní oblek s dlouhými rukávy a nohavicemi, abyste si od odlétajících jisker nespálili pokožku.

Svařovací zdroje a kukly pro kutily i stavaře

Zdroj foto: svarecky-kukly.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist