Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Snubní prsteny – co jste o nich (možná) nevěděli

Snubní prsteny tvoří nedílnou součást svatebního obřadu prakticky odnepaměti a k manželství jednoduše patří. Stvrzují vzájemnou lásku a všem na první pohled ukazují, že už jste svoji spřízněnou duši našli. Navíc v sobě ukrývají hlubokou symboliku.

Nedílná součást obřadu

S tímto prastarým svatebním zvykem se setkáváme již několik tisíc let před naším letopočtem. Tehdejší prsteny však vypadaly diametrálně odlišně, než jak je známe dnes. Rozdílné byly především materiály, vytvářely se totiž takřka ze všeho, co bylo zrovna po ruce – ty úplně první byly nejčastěji zhotovené z trávy, rákosu, konopí, kostí nebo ze dřeva. Postupem času se stávaly stále propracovanějšími, vyráběly se z dražších materiálů a hodnota těchto originálních šperků tak rapidně stoupala.

Výsada žen

Nejdříve snubní prsteny nosily téměř výhradně ženy, výjimku představovali jen velice slavní a vlivní pánové. Zlom nastal až v 16. století a úplný rozmach pak až ve století 20., kdy kvůli válkám museli muži odcházet pryč od svých lásek a prsten fungoval jako taková milá vzpomínka a zároveň motivace, která jim pomáhala krušné časy přežít. Zatímco dámy se honosí krásnými prsteny s diamanty, mužské protějšky volí jednoduché, nenápadné a nepříliš zdobné kroužky.

Symbolický prsteníček

Stejně, jako se v čase měnil vzhled snubních prstenů, měnily se i prsty, na kterých se nosily. Dnes se „ustálily“ na prsteníčku levé ruky. Důvodů, proč zrovna tady, existuje hned několik – od těch praktických až po ty tradiční. Například staří Římané věřili, že právě tímto prstem prochází žíla, které se pojí přímo se srdcem. Ačkoli toto tvrzení vědci vyvrátili, na tradici to nic nezměnilo. Další vysvětlení je pak daleko méně romantické a mnohem prozaičtější. Prsteníček levé ruky patří spolu s malíčkem k nejméně používaným prstům, takže nám tady luxusní šperk při nošení nijak nepřekáží a navíc mu tady hrozí daleko menší riziko poškození.  Jak prosté, že?

 

Zdroj foto: Esterstyl.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist