Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Rozhovor s Jakubem Kornfeilem pro CARSHOUSE

Je několik dní před Velkou cenou Grand Prix České republiky, ve které má tento rok Česká republika zastoupení ve všech kubaturách. Nás ale nejvíce zajímal mladičký závodník Jakub Kornfeil ze stáje Moto3 Calvo, se kterým máte možnost tento týden také soutěžit o hodnotné ceny.

Hned na začátek Tě nebudeme šetřit a zeptáme se rovnou:

1. Jak se cítíš před dalším závodem a jak velké šance si sám sobě dáváš?

Jelikož pojedu na domácí půdě, kde mě zná nejvíce lidí, tak je přeci jen nervozita vyšší. Rád bych s Calvem postoupil na přední příčky, to je jasné, tak snad se podaří. Po letní pauze se cítím silný, navíc víkend v Indianapolis dopadl taky dobře, a tak věřím, že závod bude úspěšný.

2. O víkendu se představíš na domácí půdě, jsou tam ty ambice i díky tomuto aspektu silnější?

Určitě. Závod v Brně je vždycky jiný, mám tam velkou podporu rodiny, přítelkyně a přátel. Každý závod chci zajet co nejlépe, ale doma jsou ty pocity samozřejmě silnější. Okruh v Brně je super v tom, že se můžu setkat s množstvím českých fanoušků a užít si atmosféru, která jej doprovází. Okruh jako takový není úplně z mých nejoblíbenějších, ale díky atmosféře si jej vždy užiju.

3. Jak relaxuješ těsně před závodem a jaké jsou Tvé poslední myšlenky na startu?

Před závodem není na odpočinek moc času. Několik dní před velkou cenou jsem už na cestě do země, kde se závod koná. Tam už se musím o sebe umět postarat sám. Když je čas, snažím se odpočívat u nějakého filmu nebo u dobrého jídlo. Docela si potrpím na zdravou stravu, což považuji vedle tréninku za to nejdůležitější.

V posledních minutách před startem se cítím dobře, nervozita opadne a já se plně soustředím už jen na start.

4. Jaké máte cíle se stájí Calvo pro letošní rok?

Letos bychom rádi dosáhli na přední příčky. Jezdce i techniku na to máme. Celý Team Calvo je velmi zkušený a já si jejich práce ohromně cením. Za tento tým jezdil i loňský mistr světa v kategorii Moto3 Maverick Viñales. Takže je to pro mě velká šance. Musím dokázat, že také umím být rychlý a dojíždět závody v první desítce, kam patříme. Důležité je na sobě tvrdě pracovat a pilně trénovat.

5. Po čtyřech závodech ses v seriálu MS silničních motocyklů dočkal umístění v elitní desítce. Jaký je to pocit?

Pocit je to skvělý, ale popravdě bychom rádi s Calvem byli někde jinde. Kluci ve mě vidí velký potenciál a já v nich taky. Myslím, že máme na víc, než na to, co předvádíme.

6. A jsou Tvé ambice ještě větší? Je tam rezerva?

Moje osobní ambice jsou samozřejmě vysoké. Dostal jsem šanci a chci ji využít. Rezerva je určitě vždycky. Důležité je se mezi závody zregenerovat a nabrat další síly. Já jsem si pěkně odpočinul během letní pauzy a tak věřím, že do druhé půlky závodů vstoupíme úspěšně. V Indianapolis to nebylo špatné, a teď to snad bude ještě lepší.

7. Víme, že se relaxačně věnuješ JetSurfu, máš i tam nějaké ambice, anebo je vše zatím směřováno k motocyklům?

Teď jsou pro mě určitě na prvním místě motorky. Pravda je, že JetSurf zbožňuju a určitě patří mezi sporty, u kterých se skvěle odreaguji. Je to pro mě relax a trénink v jednom a všem mohu tento sport vřele doporučit. Když na JetSurfu vyhraji nějaký závod, vždycky mě to samozřejmě potěší, tím spíš, když na motorkách už jsem na podiu dlouho nestál.

8. A nebojíš se případného zranění, přeci jen se na něm “padá” častěji?

Každý adrenalinový sport s sebou nese určitá rizika. O pádech nepřemýšlím, nechci si je zbytečně přivolat. Ale bohužel úplně vyhnout se jim nejde. Párkrát jsem už měl otřes mozku a jednou jsem si při závodě v Kartageně zlomil klíční kost. Ve Valencii jsem zase spadl a nakřápnul jsem si pánev a také prodělal silný otřes mozku. Zranění vás ale nesmí zastavit, ani limitovat. Když děláte takový sport, musíte s tím počítat a nemít z pádu strach. Kdo nepadá, nezrychluje, pády k tomu prostě patří.

9. Jsme luxusní časopis přeci jen více o autech, takže bychom rádi věděli Tvůj osobní žebříček v luxusních a sportovních vozech? Ideálně Tvé tři tipy?

Tak u mě mezi auty jednoznačně vede značka BMW. Doma máme jenom bavoráky a jsem za to moc rád. U mě bylo, je a asi i vždy bude BMW na prvním místě, potom dlouho nic a potom všechno ostatní.

Nicméně Ti do dalšího závodu přejeme za celou redakci CARSHOUSE hodně štěstí, aby ses v té elitní desítce prodral co nejvýše.

Děkujeme za exkluzivní rozhovor Jakubovi Kornfeilovi ze stáje Moto3 Calvo.


Zdroj: www.carshouse.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

 

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist