Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Rok 2020: Poznejte krásy České republiky

Zatím to vypadá, že letošní rok nebude příliš přát cestám do zahraničí, ale není proč zoufat. I v České republice existuje nespočet krásných míst, které můžete navštívit, a na zahraniční cesty si ani nevzpomenete. Co takhle výlet za poznáním ještě umocnit nevšedním zážitkem?

Stověžatá Praha

Ruku na srdce, kdy naposledy jste se prošli samým centrem našeho hlavního města? Navštivte Karlův most, Pražský hrad, Staroměstské náměstí nebo Katedrálu Sv.Víta a připomeňte si, proč Praha patří mezi nejkrásnější města na světě. Pokud tyhle místa znáte, jak své boty a tato procházka vám přijde jako pěkná nuda, zkuste plavbu pražskými Benátkami. Tento zážitek nadchne každého, kdo chce poznat netradiční zákoutí tohoto města a navíc se projet na tradiční dřevěné lodi. Zjistíte, že Praha skrývá mnoho dalších míst, než jen Karlův most a Pražský hrad. A žízní během tohohle zážitku také neuschnete, protože po celou dobu si můžete nabídnout pivo či nealkoholické nápoje.

Hrad Karlštejn

Kdo nikdy nebyl na Karlštejnu, jako by nežil v České republice. Vědeli jste, že Karel IV. Nechal postavit tento hrad, aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty? Zajděte na prohlídku s průvodcem, který vám prozradí ty největší pikantnosti o této české dominantě. A pokud si chcete tento zážitek ještě více zpříjemnit, zkuste vyhlídkový let nad Karlštejnem při západu slunce. Uvidíte, že Karlštejn z ptačí perspektivy vypadá ještě mnohem krásněji.

Vyhlídka Máj

Jen hodinu autem od Karlštejna najdete jeden z nejkrásnějších pohledů na řeku Vltavu. Nad bývalými Svatojánskými proudy protéká řeka hlubokým kaňonem a stáčí se do tvaru podkovy. Rozhledy z této vyhlídky jsou nádherné v každém ročním období. Pokud chcete tenhle výlet udělat ještě krásnějším, půjčte si nablýskaný sportovní vůz, za kterým se bude každý otáčet. Bude to třeba Chevrolet Camaro nebo Ferrari 458? Tak č tak, dejte si pozor na své řidičské průkazy, protože tyhle káry svádí k rychle jízdě.

České moře

Víte, jaké jezero je též označováno jako České moře? Přece Lipno nad Vltavou! Vemte si brusle či kola a jeďte na pohodový víkend na jih Čech. Tato lokalita je ideální nejen pro vodní sporty, ale díky svým asfaltovým cyklostezkám i k bruslení či jízdě na kole. Pokud by vám toto přeci jen nestačilo, užijte si víkendovou plavbu na plachetnici. Pohodové dva dny na hladině Lipna, vítr v zádech a vlny šplouchající o boky lodě? To zní jako idylka!

Prachovské skály

Prachovské skály nejsou jenom rájem pro horolezce, ale také pro každého milovníka pěší chůze. Tyto skalní útvary dosahují výšky až 40 metrů. Hustá síť turistických značek vás provede roklemi, úžlabinami a o vršcích pískovcových skal s vyhlídkami a kouzelnými zákoutími. A co takhle si tuto túru ještě zpříjemnit a odpočinout si při pivním relaxačním pobytu na nedalekém Zámku Svijany? Tento zážitek je úžasným skloubením skvělého jídla a piva, prohlídky zámeckých expozic, dobrodružných her přímo v zámku a luxusního ubytování. Prostě skvělé zakončení krásného výletu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist