Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Řím, město plné života | Editorial

Návrat po dovolené je náročnější, než jsem si myslela. Ale jelikož mám hlavu plnou nových zážitků a vzpomínek na krásy Říma, musím se s vámi o ně podělit, abych na něco z toho v rámci pracovních povinností nezapomněla.

Řím – město plné památek

Město plné historie, která na vás dýchá z každého kouta. Navíc plné romantiky, krásných uliček a příjemných kaváren… Ale začnu pěkně od začátku a pokusím se vám popsat jeho krásy a své osobní zkušenosti. Snad i díky nim budete chtít navštívit Řím, pokud jste tam ještě nebyli.

Letenky, jak už jsem zmínila v minulém editoriálu, byly přes nízkonákladovou leteckou společnost Ryanair. Let byl naplánován na 7:20 hodin, ale měli jsme menší, asi 30minutové zpoždění. Což není nic až tak závratného, aby vám to mohlo zkazit dovolenou.

Ubytování jsem přes Booking.com zajistila v příjemném Hotelu Virgilio, kousek od nádraží, Kolosea i ostatních památek. Hotel se nachází v opravdu perfektní lokalitě a nabízí bohaté snídaně. Personál je tu vždy ochotný vám jakkoliv poradit, ať už hledáte cestu do nejlepší pizzerie, či na místní trhy.

Plánujte dopředu a online – ušetříte

Přes Booking existuje služba, díky které můžete na návštěvách památek ušetřit až 20 %. Je velmi jednoduchá a praktická. Vyberete, objednáte – a automaticky se vám vygeneruje QR kód na vámi vybranou památkou či poznávací historický okruh. Pak už jen najdete pobočku, kde vám lístek vytisknou. A platba je jednoduše přes váš účet v Bookingu. My jsme si vybrali okruh Koloseum, Forum Romanum a Palatin. Navíc jsme v rámci této služby i přeskočili frontu. A odměnou nám bylo Koloseum, jež je uvnitř ještě krásnější než zvenku. Vychutnat si tenhle skvost bylo opravdu něco ohromného.

Všude jsme chodili převážně pěšky, abychom se mohli zastavovat kromě památek i na jídlo nebo kávu a vše si užívat zblízka a naplno. První oběd jsme si dali v restauraci Royal art cafe na terase s dokonalou vyhlídkou na Koloseum. Objednali jsme si typické italské jídlo – pizzu. Asi si aspoň částečně dokážete představit, jak moc byla dobrá. Místní provozovatelé restaurací jsou pozorní a navíc ochotní připravit jídlo dle vašich potřeb či stravovacích možností. Pokud máte alergie na potraviny, připraví vám například těstoviny Carbonara, bez másla a smetany. U Vatikánu jsme objevili nádherný podnik Caffe Sant Anna. I zde byla milá obsluha a krásné prostředí. Doporučuji se tam zastavit na kávu či sklenku prosecca. Pokud ale nebudete chtít jíst, dejte si ji na baru, vyjde vás levněji. Mimochodem, každá káva nebo sklenka pití, kterou si dáte na baru, vás vždy vyjde levněji, než když sedíte u stolu. Vyhnete se tak totiž standardnímu couvertu. Ve vinárnách jsme si dávali i oblíbenou klasiku – prkénka s prosciuttem, dalšími salámy a sýry.

Pro nákupní maniaky

Obchodů je v celém Římě vážně mnoho, stačí si jen dopředu zjistit, jaké značky vlastně hledáte. Ty nejznámější jsou na hlavních ulicích společně s butiky italských značek. Během naší procházky jsme narazili například na obchodní dům Galleria Alberto Sordi, ale bohužel, v tomto nákupním centru těch obchodů zase až tak moc nebylo. Pokud opravdu toužíte po větších nákupech, pak stačí zavítat na nádraží Termini. Ta největší nákupní centra jsou většinou mimo město, nebo na jeho okraji, ale tam jsme se z časových důvodů nedostali. Ale i tak jsme si nákupy užili, a tím jsme náš výlet do Říma úspěšně zakončili.

Musím se přiznat, že už teď se těším, jak si naplánuji další podobný výlet na pár dní. Doufám, že i vy už také plánujete výlet, nejlépe někam, kde jste ještě nikdy nebyli…

Krásný den všem.

Simona Parvusová

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist