Doporučujeme

V kinech od 30. září:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_16159

Psaní rukou – přežitek, nebo klíčová dovednost?

Taky trávíte spoustu času s telefonem v ruce nebo u počítače? Klikání, notifikace, synchronizace a můžeme být i ředitelkou planety. V dnešním světě plném technologií se může zdát rukopis jako nepotřebná dovednost. Vyšlo již ruční psaní z módy?

Na první pohled se opravdu může zdát, že klasický způsob psaní se nám čím dál více vzdaluje. Není se čemu divit – elektronické psaní je rychlé, jednoduché a v některých případech i mnohem praktičtější než rukopis. Ale ať už patříte mezi fanoušky rukopisu či nikoliv, tyto výhody ručního psaní vás nadchnou! 

Psaní rukou trénuje lidský mozek

Mozek je důležité neustále trénovat a učit ho novým věcem, jinak postupně zakrní. Jeden ze způsobů, jak posilovat nervová vlákna, je i klasické ruční psaní, které nás nutí mozek více zapojovat. 

Při psaní poznámek rukou si navíc dokážeme zapamatovat mnohem více informací než při psaní na klávesnici. Na tuto skutečnost odkazuje mnoho průzkumů včetně americké studie publikované v The New York Times: „Došli jsme k závěru, že studenti píšící na klávesnici mají výrazně menší šanci, že si zapsaný text zapamatují, než ti, co si poznámky píší ručně,” vysvětluje vedoucí studie Dr. Laura Dinekartová. Není divu, psaní rukou je technicky obtížnější a je potřeba se na něj více soustředit. Ať už tedy pro své poznámky zvolíte sešit nebo diář, můžete se spolehnout na to, že to ve vašem mozku zaznamená hmatatelnou stopu. 

A ještě se můžete kreativně vyřádit 

Je jasné, jak a proč klasické ruční psaní zlepšuje paměť a mozkovou kapacitu, ale jak může pomoci člověku k tvořivějšímu myšlení? Po neurologické stránce existují důkazy o přímých souvislostech mezi ručním psaním a kreativitou a schopností vizualizace. Papír a tužka nebo pastelky navíc poskytují mnohem pestřejší možnosti vyjádření, než je pouhý text.

Dejte šanci tradičnímu diáři 

I když dnes žijeme v době elektronické, na klasické diáře a zápisníky tak stále spousta lidí nedá dopustit. Jedním z oblíbených diářů dnešní doby je český Doller, který na rozdíl od jiných konkurenčních diářů vyniká svým nedatovaným formátem. V praxi to znamená, že nemusíte čekat na začátek nového roku, abyste plánování psané rukou mohli začít aplikovat. 

Co se týče rozvoje kreativity, i v této oblasti je Doller je jedničkou, neboť svým uživatelům poskytuje dostatek prostoru k vizualizaci a skicování, které rozjede tvořivé myšlení na maximum. Kromě toho Doller Diář slouží i jako skvělý pomocník pro reflexi, jenž vám díky měsíčnímu shrnutí pomůže vyhodnotit, jak jste si vedli s plněním svých cílů

Od denních záznamů k uměleckému dílu

Ukazuje se, že mnoha uživatelům papírového diáře často přestane stačit běžné písmo a obrázky a rozhodnout se své denní záznamy proměnit v osobité umělecké dílo. Na řadu tak přichází zejména kaligrafie, která umožňuje jakýkoli text posunout na vyšší úroveň. A nemusíte hned chodit na kurzy kaligrafie, vyzkoušejte v rámci samouky odborné knihy, se kterými potrénujete mozek a zároveň vytvoříte skvělé umělecké kousky. 

DOLLER Diář 12 nedatovaný

Nedatovaný roční pomocník na cestě za tvými sny, kterého si zamiluješ.

Proč zrovna DOLLER Diář?

Máš velké sny a plány? DOLLER Diář byl přímo stvořen na to, aby ti je pomohl splnit. Díky tomu že je nedatovaný, můžeš začít kdykoliv a nemusíš tak čekat na začátek roku, ale s velkými plány můžeš začít hned.

V DOLLERu máš dost prostoru na zapsání veškerých myšlenek, cílů nebo nápadů, které najdeš na jednom místě – díky tomu budeš mít jistotu, že na nic nezapomeneš. Diář ti navíc pomůže rozdělit tvé sny a plány na ty nejmenší kousky, aby ti jejich plnění šlo pěkně od ruky.

449 Kč, zakoupíte ho například na www.doller.cz.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist