Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Kvalitní látka na metry? Může to být satén, tyl nebo další materiály

Nezáleží na tom, na co právě látku potřebujete, protože využití pro látku je celá řada. Můžete ji ale bez problému pořídit online, a to rovnou na metry dle vašich potřeb. Nemusíte tedy kupovat nic zbytečně. Takovou látku využijete jak na povlečení, prostěradla, tak třeba na různé oblečení nebo doplňky.

Milujete satén?

Vaší kreativitě se meze nekladou, důležité je pouze pořídit si kvalitní látku, která něco vydrží a výsledný výrobek vám tak bude dělat dlouho radost. Mezi velmi oblíbené v internetových obchodech patří nabídka saténu, což je příjemná látka lesklého provedení, kterou pořídíte v různých barvách. Populární jsou také nejrůznější vzory. Jak ale poznáte, že se jedná o skutečně kvalitní látku? Vždy by vás mělo zajímat:

  • Složení látky

  • Gramáž látky

  • Jak látku prát a sušit

Pokud se zaměříme konkrétně na zmiňovaný satén, tak zde velice často najdete také příměs elastanu, který mu zvyšuje pružnost. To není rozhodně nic na škodu, vždy záleží na využití, které potřebujete. U látky je ale vždy velmi důležité, aby měla odpovídající gramáž, což samo o sobě zajišťuje její kvalitu a trvanlivost. Gramáž se v tomto případě pohybuje okolo 140 gramů na m2 kvalitního saténu. Nezapomeňte také na to, že budete chtít látku nějakým způsobem udržovat, takže pro vás může být důležité, jak ji lze prát, případně zda lze sušit v sušičce.

Tyl pro vaši kreativitu

Není to ale samozřejmě pouze satén, který sice patří mezi populární látku, ale rozhodně není sám. Velmi inspirativní dokáže být materiál zvaný tyl, který je ideální pro tvorbu nejrůznějších detailů na šatech, je výborný pro vrstvení, protože je průhledný. Využijete jej také například pro květinovou výzdobu, pro dekorace v bytě nebo na svatbě. Oblíbený tyl rovněž zakoupíte přesně podle vašich představ na metry. Jedná se o velmi lehkou látku, na které oceníte její jemnost. Gramáž této látky je tedy samozřejmě přirozeně mnohem nižší, než například u saténu, také ostatně není určena pro takovou zátěž.

 

 

Zdroj obrázků: BUKatie / Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist