Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Královna Arktidy

Marie Copps a Miss Earth Canada 2013 Sofiya Chorniy spojily síly v ekologickém projektu na záchranu Arktidy.

Návrhářka a fotografka Marie Copps před nedávnem dokončila uměleckou fotografii pro projekt Give Help a Chance - FASHION FOR HELP jehož je zakladatelkou a který také pomocí módy upozorňuje na určitá společenská témata. Tentokrát se zaměřila na téma budoucích hlubinných ropných vrtů na Arktidě. Společnost Shell totiž oznámila, že letos v létě chystají začít zkušební vrty na Arktidě. Vše je nyní v rukou aktivistů, aby apelovali na amerického prezidenta Baracka Obamu, aby Shellu povolení k těžbě ropy neudělil.

Známý americký ekolog Bill McKibben označil Shell za jednu z nejméně odpovědných korporátních společností světa. Ta se už nemůže dočkat toho, až ledy na Arktidě zeslábnou, aby bylo možné spustit průzkumné vrty. Tento počin Shellu označuje za příklad toho, jak fungují bezohledné zájmy dnešních korporací, jejichž společným znakem je chamtivost.

Obavy odborníků a aktivistů, že není otázkou toho, zda se něco v této velmi ekologicky křehké oblasti stane, ale kdy je o to závažnější, že si všichni ještě pamatujeme nedávnou ropnou katastrofu společnosti BP v Mexickém zálivu. Podle informací a odhadů Greenpeace, je totiž možnost toho, že se ropná nehoda vyskytne, extrémně vysoká. Dokonce až 75 procent. Současná infrastruktura není adekvátně připravena krizovou situaci na Arktidě řešit.

Umělecká fotografie stvořila „Královnu Arktidy“ a ta se ve svém zlém snu ocitla uprostřed ropné havárie. Obklopena třemi ledními medvědy, královna Arktidy se ocitla v beznaději a zoufalství. „Pevně ??věříme, že ani lední medvědi a jiná volně žijící zvířata v této oblasti nebudou nucena zažít podobnou katastrofální situaci a překrásná Arktida zůstane čistá a nedotčená ropnými společnostmi, které mají plány začít těžit ropu v této vzácné oblasti.“ Řekla autorka.

„Celý kostým královny a post-produkce trvala téměř 400 hodin a my společně s Miss Earth Canada 2013 Sofiyí Chorniy doufáme, že budeme moci alespoň trochu přispět k obecnému povědomí o tom, k čemu se společnost Shell chystá. Umění má jednu pozoruhodnou sílu, je schopno vrhnout světlo na něco, čemu jsme zatím nevěnovali žádnou pozornost. Naším cílem je přispět naší uměleckou fotografií k tomu, aby lidé tomuto tématu věnovali alespoň malou pozornost a začali o možných rizicích přemýšlet. Všichni se můžeme zapojit alespoň tím, že podepíšeme petici.

Celý projekt vznikl na základě cesty britské herečky Emmy Thompson, která Arktidu navštívila v loňském roce. Osobně jsem byla velmi potěšena, že Miss Earth Canada Sifiya Chorniy se spoluprací souhlasila. Fotografie se nedávno dostala do galerie "Your Art for the Arctic" na Facebookové stránce Save the Arctic, kterou spravuje Greenpeace. Ti ji zveřejnili jako oslavu toho, že jejich komunita zastánců na této sociální síti překročila první milion. Umělci z celého světa měli možnost přispět svými uměleckými díly do této galerie a já jsem velmi ráda, že „Královna Arktidy“ je jedním z nich.“ Doplnila fotografka.

Po celém světě se k petici proti hlubinným vrtům na Arktidě přidalo již přes 6 milionů lidí a zbývá doufat, že oblast Arktidy zůstane ekologické katastrofě ušetřena a že společnost Shell povolení k těžbě ropy od amerického prezidenta nedostane. Společná síla aktivistů pomohla v minulosti předejít již mnohým ekologickým katastrofám. „Pevně věřím, že se najdou moudří lidé, kteří nenechají tuto situaci dojít do krajních mezí, a zdravý rozum zvítězí nad silou korporátní.“ Zdůraznila autorka na závěr.

Petice k podepsání je zde:

Tým lidí:

Fotografie a kostým královny - Marie Copps
Kreativní ředitelka - Michelle Aristocrat
Modelka - Sofiya Chorniy - Miss Earth Canada 2013
Make- up, vlasy, manikúra - Valentina Dang
Make- up poskytla MarieNatie Cosmetics
Fotografie přírody - Getty Images

Post-produkce Marie Copps

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist