Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Koronavirem sevřená Praha? Utečte do malebné přírody Karlštejnska!

Volně dýchat a odpočinout si od všudypřítomných zpráv o koronaviru? Vyjeďte z uzavřené Prahy do překrásné lokality Českého krasu a Karlštejnska a načerpejte znovu energii z panenské přírody.

Oblast je jen na dohled od Prahy, rozkládá se totiž mezi jejím jihozápadním okrajem a Berounem a nabízí nesčetně možností aktivní relaxace nebo procházek. Turistům je totiž oblast zaslíbená, stejně jako horolezcům nebo cyklistům. Pro co se rozhodnete vy, abyste přišli na jiné myšlenky a zregenerovali mysl?

Nejstarší značená turistická stezka

Turistická trasa s číslem 0001? Právě ta začíná v Berouně na náměstí a vede přes poutní místo Svatý Jan pod Skalou až na hrad Karlštejn. Tento úsek nese název Cesta Vojty Náprstka a byla vyznačena už roku 1889. Vydejte se po ní z ubytování na Karlštejně, při zdolávání 14,5 km se dostanete také k Bubovickým vodopádům nebo Kubrychtově boudě. Část trasy mezi Svatým Janem pod Skalou a Karlštejnem se shoduje s naučnou stezkou a lokalitu přibližují informační tabule.

Na skaliska nad Berounku

Máte raději horolezectví a zdolávání skal než turistiku? I pro vás je Český kras jako stvořený. Nedaleko od penzionu Karlštejn se nad řekou Berounkou vyjímají vápencové skály, které jsou cílem mnoha horolezců všech úrovní. Hned u Berounky pak mohou vyzkoušet své síly začátečníci i pokročilí v horolezeckém parku Alkazar, který vznikl na místě bývalého vodáckého tábořiště. K dispozici je také trenažér pro zachytávání pádů, vyzkoušet můžete 5 metrů vysoký skalní práh. Skalní stěny jsou zde osazeny skobami. Místo je jako dělané pro rodiny s dětmi, které se mohou vydovádět na prolézačkách, zatímco rodiče vyzkouší své síly na stěnách.

Šlápněte do pedálů!

Milovníci cyklistiky si v Českém krasu také přijdou na své. Mohou dokonce přijet přímo z Prahy až na Karlštejn po cyklostezce 0013, ale je nutné se připravit na kopcovitý terén. Kdo chce přijet pohodlněji, musí využít nenáročnou stezku podél Berounky přes Radotín, Řevnice a Zadní Třebáň. Právě v okolí Berounky je nepřeberně možností cyklotras, které hravě zvládnou senioři i malé děti. Raději náročnější terén? Proč ne, oblíbený cyklookruh s náročným stoupáním pro horská kola vede z Tetína přes Koněpruské jeskyně a Beroun zpět do Tetína.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist