Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Klíč od auta střežíme jako oko v hlavě. I tak ale někdy potřebujeme nové

Přijít o klíče od auta nemusí být nijak složité ani ojedinělé. V jednu chvíli je máte a pak je prostě nemáte a marně se snažíte přijít na to, kde jsou.

Jen v bezprostředním okolí jedna domácnost o klíče přišla hodem do kanálu malým dítětem během pár nestřežených vteřin, další byly utopeny při sjíždění Sázavy, jiné „někdo někde“ nechal a další se poničily tak, že je již nebylo možné použít. Nemít klíč od auta je docela problém, protože bez něj se autem na cesty určitě nevydáte. Náhradní klíč je ta nejlepší varianta, ale pokud se z toho náhradního stane hlavní, je potřeba řešit výrobu nových klíčů. A to urychleně. Víte, jak je to s náhodami, když je člověk nejméně potřebuje…

Moderní technologie se samozřejmě promítly i do oblasti automobilů a jejich zabezpečení, a proto většinou už nestačí jen nechat vyrobit duplicitní klíč a bez dalšího zdržování odjet. Nová auta mívají imobilizér, který brání auto proti krádeži a který se aktivuje ihned po vytažení klíčů ze zapalování. K jeho deaktivaci je potřeba opět klíč s čipem, který v sobě nese kód a díky němu se imobilizér vypne a dá povel do řídící jednotky, že je vše v pořádku. Bez komunikace čipu a imobilizéru se vám nepovede nastartovat. Imobilizér ale není jedinou komplikací, která může nastat při potřebě nechat si vyrobit další autoklíč.

Pokud vlastníte ještě jeden klíč od svého auta a můžete s ním tak přijet, cena za nový klíč nemusí být nijak závratná. Pokud jste ale přišli o jediný klíč, může vás oprava vyjít pěkně draho, protože kromě výroby nového klíče zaplatíte i odtah vozidla, jeho otevření a výměnu zámků a mnoho dalšího. Ztráta klíče od auta tak může být citelným zásahem do vašeho rozpočtu. Je vždy lepší myslet dopředu a mít alespoň jeden náhradní klíč od vozu, zvlášť pokud máte v autě funkční imobilizér nebo další bezpečnostní prvky. Vše má své řešení a tak i situace, kdy zůstanete úplně bez klíčů, je řešitelná, jen samozřejmě finančně náročnější.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist