2D a 3D ploty jsou svařované drátěné ploty, někdy se můžete setkat také s značením průmyslové panely. V minulosti se používaly především k obehnání průmyslových objektů či letišť. Díky praktickým vlastnostem a estetickému vzhledu jsou ale stále častěji vyhledávány majiteli zahrad, rodinných domů, ale i školních objektů a hřišť.
Můžete je využít také jako oplocení vnitřních skladů a technického vybavení, na stavbu kotců a voliér pro zvířata. Tento typ materiálu na výrobu plotu je oblíbený především díky vysoké pevnosti plotových panelů, mile překvapí i cena plotu z plotových dílů. Ty jsou navíc také estetické a působí elegantním dojmem.
Jak je rozeznáte od sebe
2D plot je tvořen plotovými díly bez prolisu. 2D plot je rovný a má zdvojené vodorovné dráty. Skvěle se hodí kolem objektů, kde nepotřebujete žádné vznosné oplocení a cení se u něj především nízká cena pro jednoduchý a přitom estetický plot. Oproti tomu 3D ploty mají ve vodorovném směru prolisy, které je činí zajímavějšími. Mezi jejich společné rysy patří dostupnost několika provedení – v zelené a antracitové barvě, pouze pozink nebo zcela bez povrchové úpravy. Z hlediska údržby a životnosti se vyplatí povrchová úprava žárový pozink a komaxit (kvalitní plastová prášková barva). Díky ní bude váš drátěný plot naprosto bezúdržbový a vydrží několik desítek let.
Protože jsou jednotlivé dráty ve spojích svařené, jsou 2D i 3D ploty velmi pevné, prodávají se po jednotlivých polích daných rozměrů. Nejprve si tedy vyberte, jaký typ plotových dílců budete chtít do plotu osadit, zjistěte si jejich přesný rozměr a podle něj rozvrhujte na pozemku umístění sloupků. Budete-li přesní, vyvarujete se špatného zaměření polohy sloupků. Důležité také je, zda budete plotové díly uchycovat z přední strany sloupku nebo z boku, oba způsoby jsou možné, ale mění se tím délka pole.
Zdroj foto: Pixabay.com, Dratenka.cz