Doporučujeme

V kinech od 30. září:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_16159

Jak vypadá magnetická lišta na nože?

Magnetická lišta na nože neboli magnetický držák nožů je užitečný vynález. Šetří místo v zásuvce nebo na pracovní lince v kuchyni. Magnetickou lištu přišroubujete ke stěně a nože k ní přicvaknete. Jednoduché. Magnetických lišt a držáků na nože je několik typů. Čím se liší? A můžete si držák na nože i vyrobit? Čtěte dál.

Silné magnety se dostávají stále na více míst. Využívají je výrobci v průmyslu, nábytkáři, najdete je v kancelářích, autech i v domácnosti. V kuchyni například na stěně ve formě magnetického držáku na nože. Můžete si pořídit plastový, dřevěný nebo si jej vyrobit z kousku dřevěné latě a pár neodymových kotoučových magnetů.

Druhy magnetické lišty na nože

1) Plastová lišta na nože – nejlevnější

Magnetický držák nožů z plastu bývá bílý. K dispozici je však i černá magnetická lišta na nože. Obsahuje feritové magnety, jejichž vrchní část je na povrchu lišty. Nože s k nim dobře přicvaknou. Sada obsahuje i hmoždinky a šroubky na připevnění ke stěně.

2) Dřevěná lišta z masivního ořechového nebo dubového dřeva

Magnetická lišta na nože UNIMAG je vyrobená ze dřeva ořešáku nebo dubu. Dřevo z českých lesů je opracované ručně. Na magnetickou lištu o délce 39 cm se vejdou 4 větší nebo 6 menších nožů.

Uvnitř magnetického držáku na nože z masivního dřeva jsou ukryté neodymové magnety.

Magnety nejsou vidět, magnetická síla funguje i přes dřevo. Nože zdánlivě ve vzduchu na stěně drží jen na kousku pěkného dřeva. Výhodou těchto magnetických držáků je, že nože nepřicházejí do styku s magnety a nehrozí tak žádné otupování.

3) Magnetická lišta ze dřeva vaší vlastní výroby

Magnetický držák nožů si můžete i vyrobit. Stačí vám k tomu kousek dřevěné latě, pár neodymových kotoučů (seženete je na webu Unimagnet.cz) a vhodné nářadí, například frézka pro vyvrtání otvorů na magnety.

Při výrobě dejte pozor, aby nedošlo k úplnému provrtání latě. Je třeba, aby na konci zůstalo pár milimetrů dřevní hmoty. Magnety pak nebudou z pohledové strany vůbec vidět a přesto na držáku budou nože, anebo nůžky i další menší náčiní dobře držet.

Které magnety použít, jakou stranou je do držáku vsunout i další detaily si přečtěte v článku Vyrobte si originální magnetický držák na nože.


Ať vám magnetická lišta na nože dobře slouží!Zdroj foto: Unimagnet.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist