Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Jak vybrat vhodnou autobaterii? Velkou roli hraje model vozidla

Jednou z nenahraditelných součástí automobilu je bezpochyby autobaterie, která však vydrží pouze několik málo let, a potom je nezbytné vyměnit ji. Především v zimním období jsou autobaterie velice namáhány, a tak se mnohdy stane, že vozidlo prostě nenastartujete. V daném okamžiku byste měli autobaterii vyměnit. Otázkou však zůstává, jak při výběru postupovat.

Jestliže automobil používáte pravidelně, autobaterie se udržuje v plně nabitém stavu, a to vlivem alternátoru. Ovšem ani autobaterie není nesmrtelná, a tak si jednou za pár let žádá výměnu. Prvními signály, že je na čase rozloučit se se starou baterií, jsou zhoršené startování anebo nenastartování.

Baterie se vybíjí, pokud nejezdíte

Jakmile automobil stojí pouze v garáži anebo na parkovišti, dochází k pozvolnému vybíjení baterie. Pro správné nabití je nezbytné jezdit dlouhé trasy, a to pravidelně. V opačném případě brzy budete nuceni sáhnout po nabíječce.

V okamžiku, kdy autobaterie doslouží úplně, tedy neustále se vybíjí, je na čase sáhnout po novém modelu. Současný trh nabízí nespočetné množství druhů autobaterií, které se liší kapacitou a velikostí. Záleží na tom, jaký máte automobil, protože se rozdělují autobaterie podle typu auta. Je zřejmé, že jiný typ potřebuje SUV, jiný zase malé městské vozidlo. Pozor na velikost, protože do některých se hodí menší, do jiných větší varianty.

Jak vybrat novou baterii?

Podívejte se do příručky k vašemu vozidlu, v níž je přímo uvedeno, jaké parametry by měla příslušná baterie mít. Jestliže nemáte příručku k dispozici, vybrat můžete autobaterii podle té staré, kterou zrovna máte ve vozidle. Tím máte jistotu, že sáhnete po té správné. Výběr autobaterie je ovlivněn značkou auta, jeho ročníkem, obsahem druhem motoru a elektronickou výbavou.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist