Doporučujeme

V kinech od 30. září:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_16159

Jak vybrat hračky pro děti? Možností je celá řada, zaměřte se na ty, které rozvíjí

Hračky k dětství prostě patří. Nejsou a nemusí být jen neužitečnou zábavou, ale mají dětem pomáhat poznávat svět kolem sebe, učit se o jeho fungování, soustředit se a rozvíjet své schopnosti. Jak vybrat správnou hračku, která bude všechny tyto funkce plnit a bude děti skutečně rozvíjet?

Vzdělávací hračky

Především je třeba se zaměřit na to, aby alespoň některé hračky patřily mezi tzv. edukativní hračky. Jedná se o výrobky, jejichž primárním cílem není jen pobavit, ale především vyučovat a rozvíjet schopnosti. Nejčastěji jde o různé stavebnice, skládačky a podobné hračky, ale moderní možnosti jsou daleko širší.

Kluci vs. holky

Na toto klasické rozdělení zapomeňte. Proč by si kluci nemohli hrát s panenkou a holky s autíčky? Obojí je může něčemu učit a rozvíjet je. Možná i vy sami si pamatujete, že jste v dětství toužili po hračce, která ale neodpovídala vašemu pohlaví? Proto na to zapomeňte a řiďte se tím, co vaše dítě baví.

Kvalitní materiál

Existují hračky z umělé hmoty, dřevěné, kovové, papírové apod. Asi nejčastějším materiálem je dnes plast, ale dřevo nabízí větší kvalitu a odolnost. A často také i větší bezpečnost. Zkuste se zaměřit na české hračky, které mají vysokou kvalitu a bývají velmi originální.

Ať slouží k něčemu dobrému

Zkuste svou pozornost zaměřit na interaktivní hračky, které dokážou více věcí najednou, rozvíjejí schopnosti a dítě musí při jejich užívání trochu zapojit své mozkové závity. Jen takové hračky skutečně slouží svému původnímu účelu – tedy učit děti a podporovat jejich představivost a schopnost řešit problémy.

A co digitální hračky?

S interaktivitou úzce souvisí samozřejmě také různá elektronika a digitální hračky. S tímto je ale u dětí vhodné zacházet opatrně – je jen na vás, jak brzy je pustíte do světa počítačových her a do tajů digitální doby, ale zkušenosti ukazují, že čím později k tomu dojde, tím lépe. Digitální hračky často tříští pozornost a mohou také vyvolávat závislost. A to určitě nechcete.

 

Zdroj obrázků: Oksana Kuzmina / Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist