Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Jak se nezbláznit v době lockdownu? Rozdělte prostor, úkoly a dejte si pauzu!

Po jarní vlně koronaviru si nikdo nedokázal představit, že přijde další a razantnější, která přinese opětovné uzavření obchodů a zamezení služeb. Pro osobní bezpečnost je důležité dodržet sociální distanc, po uzavření škol a všech ostatních zařízení se tak všichni členové rodiny zdržují v jedné domácnosti. Tato situace je obtížná pro každého, proto je nutné nastavit pevná pravidla, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům a hádkám. A je jasné, že to nebude lehké, tím spíše, když se nezdá, že by situace měla konkrétní datum ukončení.

Každý potřebuje svůj prostor

Při normálním provozu se v bytě nebo domě nesetkávají všichni členové rodiny souběžně, ale jen v ranních nebo večerních hodinách. Nyní jsou všichni doma 24 hodin, je proto nutné si ujasnit, kde kdo bude a po jakou dobu. Musíte proto vymezit prostor dětem pro hraní a výuku, sobě a manželce pro práci i relaxaci.

V případě, že to prostor umožňuje, není vhodné kombinovat místo pro práci s tím pro relaxaci. Vymezení pracovního prostředí od osobního musí připomínat stávající pracoviště a poskytovat dostatek soukromí pro vyřizování online hovorů a meetingů, proto v nezbytně nutných případech je vhodné zajistit hlídání dětí s procházkou do přírody mimo domov.

Rozdělte si činnosti a domácí práce

Vyjít spolu musíte nejen při práci, ale též při rodinném soužití, a to jde samozřejmě ruku v ruce s nezbytnými domácími pracemi. Úklid zřejmě bude ještě častější vzhledem k delšímu pobytu v domácnosti všech členů rodiny, proto veškeré práce rozdělte mezi všechny, včetně nejmenších.

Do velkých akcí nebo rekonstrukcí se v této době spíše nepouštějte, případně zajistěte chůvu na hlídání dětí, aby se vám ratolesti nepletly do započaté činnosti. Vždy však plánujte s tím, že karanténa nemusí skončit s nouzovým stavem nebo jeho prodloužením, cílem tedy je spolu vyjít a nepřijít přitom o rozum.

Vyčistěte si hlavu a nezapomeňte na partnera

Situace ohledně koronaviru je složitá a všichni jsme postaveni do nových rolí, proto byste měli také myslet na sebe. Ceny za hlídání dětí nejsou nikterak vysoké, proto využijte služeb agentury a udělejte si čas na sebe. Jděte se projít do přírody, projeďte se na kole nebo kolečkových bruslích, a hlavně nezapomeňte zapojit do svých aktivit také partnera. Jen tak totiž přežijete tato mimořádná opatření bez úhony a bez nutnosti návštěvy psychoterapeuta.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist