Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Chytrá domácnost: Jak ji zařídit krok za krokem?

Jdete s dobou? Máte nejnovější model chytrého mobilního telefonu od vaší oblíbené značky, na ruce chytré hodinky a na vašem seznamu přání se vyskytuje elektromobil? To pak pravděpodobně patříte k lidem, kteří také touží po chytré domácnosti.

Naštěstí to není nic složitého. Poradíme vám, které kroky při přechodu na chytrou domácnost podniknout, jaké jsou její hlavní výhody a proč se v takové domácnosti budete cítit bezpečně.

Co je to chytrá domácnost?

Co se vlastně pod pojmem chytrá domácnost skrývá? Jedná se o systém, který je připojený k centrální jednotce a zároveň veškeré spotřebiče v něm zapojené komunikují i mezi sebou navzájem. Hlavním cílem chytré domácnosti je zjednodušení vašeho života.

V moderní domácnosti nemusíte ovládat světla vypínači, lednice sama přidá suroviny na váš nákupní seznam v případě, kdy dojdou, a i kávovar vám dokáže připravit lahodnou kávu bez vaší pomoci. Sen o snadném bydlení již nepatří pouze do světa fantazie, ale může být realitou.

Zkontrolujte jističe a elektroinstalaci

Zvažujete, že do své domácnosti vpustíte chytré technologie a budete světla a další zařízení domu ovládat skrze svůj chytrý telefon? Ve 21. století to není žádný sen, nýbrž skutečnost, kterou máte na dosah ruky. Než se do zařizování chytré domácnosti ovšem pustíte, nejprve zkontrolujte své jističe a nechte si od profesionála překontrolovat i celou elektroinstalaci.

Spolehlivými a praktickými společníky jsou jističe B25. Jsou totiž vhodné do domácností a postarají se o to, že při případném přetížení sítě nebo výpadku proudu se žádný z vašich spotřebičů nerozbije, protože včas uzavřou celý elektrický obvod.

Osvětlení, které se vám přizpůsobí

Milujete designové osvětlení? Do svítidel a lustrů, která jako by vypadla ze stránek časopisů o bydlení se nejvíce hodí halogenové žárovky. Od roku 2018 nemohou být na evropský trh dodávány, ale naštěstí se to netýká žárovek s paticemi G9.

Což je skvělá zpráva, protože ty se do designových lustru a svítidel hodí ze všech nejvíc. U moderního lustru nejspíš netoužíte po tom, aby svítil podle aplikace, ale u stojících lamp či stropních svítidel to je velmi praktické. Vyberte si, zda vám více vyhovuje jejich ovládání podle vašeho pohybu nebo denní doby. Obě varianty jsou možné.

Denní světlo versus žárovky

Při zařizování inteligentní domácnosti nezapomínejte ani na dostatek denního světla v jednotlivých místnostech. Přirozené osvětlení je důležité pro váš správný biorytmus a ani moderní technologie neumí sluneční paprsky úplně nahradit. A abyste měli ve svém domově příjemné světlo i během deštivých odpolední a dlouhých ponurých večerů, upřednostňujte teplé odstíny bílé, které jsou pro lidské oko nejpříjemnější a nejpřirozenější.

Nepodceňujte zabezpečení

Součástí moderní chytré domácnosti je i zabezpečení. To se skládá z bezpečnostních kamer a bezpečnostního systém. Ten se dá nastavit tak, že v případě nějaké nečekané události, která zahrnuje jak havárii nebo vloupání, se automaticky spustí alarm, ale nejenom to.

Následně vám bude na váš chytrý mobilní telefon odeslána SMS zpráva, která vás bude informovat o nastalém nebezpečí a automaticky budou kontaktováni i policisté.

Chcete bydlet moderně v domácnosti, která vám bude usnadňovat život? Kdykoli opustíte domov a vyrazíte třeba do práce nebo na dovolenou, nebudete se muset obávat o to, v jakém stavu svůj byt najdete po návratu? Přejděte na moderní domácnost. Zařiďte ji chytrými spotřebiči, navolte si parametry, které vám budou vyhovovat a užívejte si všeho, co si díky moderním technologiím budete moci dopřát. Zařízení takové domácnosti je snadné a život v ní si zamilujete.

 

 

Zdroj obrázků: 1) FOTOGRIN / Shutterstock.com,  2) RossHelen / Shutterstock.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist