Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Bez vnitřní a venkovní omítky to nejde

Interiér, exteriér... stěna bez omítky je jako dům bez střechy. 

Omítka dokáže stěně poskytnout ochranu. Můžete také ulevit své peněžence, správný typ omítky poskytne skvělou tepelnou izolaci. A samozřejmě... omítnutá stěna je hezká stěna. 

Pojďme se na omítky podívat trochu více do hloubky.

Z čeho se dělají?

Základem omítky je cement. K tomu se pak podle potřeby přidávají další složky. To je na omítkách to nejlepší - jejich flexibilita. Správně namíchaná omítková směs dokáže pokrýt každý povrch. 

Například pro suché prostory je skvělá štuková omítka s přísadou sádry. Ke štuku se přidá dlouho tuhnoucí sádra a to celé se pak hladí plstěnými, nebo ocelovými hladítky. 

Cement si také skvěle rozumí s vápencem. Když se tyto dvě složky správně zkombinují, tak vznikne omítka, která odolá vlhkosti i mechanickému opotřebení.

Při aplikaci většiny interiérových omítek si vystačíte s plstěnými, ocelovými, nebo i dřevěnými hladítky. Do světa omítek však dorazila budoucnost...

Nový trend v nanášení omítek

Stále více lidí podléhá kouzlu strojních omítek. Přímo na místě se omítková směs připraví v mísícím stroji, a strojově se omítka také nanese. Hodí se pro interiéry i exteriéry, nemusíte tedy rozlišovat vnitřní a venkovní omítky. Při strojním zpracování jsou jedno a totéž. Je to snadné a hlavně bez nerovností.

Celý proces je daleko rychlejší, než kdybyste omítku měli mísit a nanášet podle obyčejného postupu. Pokud tedy s aplikací omítky spěcháte, nebo to zkrátka a dobře chcete mít co nejlepší, tak byste určitě měli zvážit strojní aplikaci omítky. 

Ať to nepadá

Vnitřní i venkovní omítku chcete na zdi nebo na stropě. Ne na zemi. Před malováním nebo nanášením omítky byste si tedy měli stávající omítku opravit, pokud je to nutné. Je to náročné, tak si pozorně prostudujte postup.

Průvodce světem omítek

Když si nevíte rady s omítkou, tak se radši zeptejte expertů, než abyste se pak nevhodné omítky museli namáhavě zbavovat.

U společnosti Sakret najdete jak minerální, tak pastovité vnitřní a venkovní omítky všechny možné formy a druhy. Stačí říct, co potřebujete, a máte jistotu, že si odnesete přesně tu omítkovou směs, kterou vaše stěna potřebuje. Zdroj foto: Sakret.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist