Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.

image_16393

4 typy dámských kalhot pro každý typ postavy

Kalhoty jsou základ každého dámského šatníku. A rozhodně ne jedny. Víte ale, jak si správně vybrat kalhoty pro svůj typ postavy? Pojďme se na to spolu mrknout.

Jaké máme druhy postav

Podíváme se prvně na to, jaké druhy postav vlastně máme. Obecně jich máme několik. Řekneme si ale ty základní a nejvíce výrazné.

  • Jablko – Žena s touto postavou má větší bříško. Není výjimkou, že tato žena je celkově štíhlá, má výstavní nohy i zadek a štíhlé ruce.

    Stejně tak ale žena může být lehce při těle, přičemž bříško je stále tou neproblematičtější částí těla.

  • Hruška – Jak už název napovídá, žena s postavou typu hruška má naopak menší poprsí i pas, ale větší zadeček, boky, a stehna.

  • Obdélník – Tento typ postavy se nazývá také „chlapeckým“. Jeho nositelka nemá výrazné poprsí, pas ani boky, vše má tzv. „v jedné rovině“.

  • Přesýpací hodiny – Ano, majitelka tohoto typu postavy může být spokojená. Její postava má ideální tvar.

Univerzální kalhoty pro každou postavu?

Kéž by někdo vynalezl kalhoty, které by sedly ženám s jakoukoliv postavou. Ale pár takových samozřejmě existuje. Stačí k nim pak jen vhodně doladit zbytek outfitu.

K takovým kalhotám bychom zařadili například džíny klasického střihu, kapsáče s vhodně zvolenými kapsami nebo kvalitní legíny v kombinaci s delší tunikou. Také tepláky a kalhoty na sport vybíráme spíš podle toho, jak nám sedí a jak se nám v nich pohybuje, než podle toho, jaké partie nám zvýrazní.

Můžete se podívat na dámské kalhoty v obchodě Bolf a vybírat, ať už podle toho, co se vám líbí, nebo zkusíte zohlednit následující rady pro jednotlivé typy postavy.

Jablku musí kalhoty schovat bříško

Přesně tak. Jediný úkol, který kalhoty mají splnit u tohoto typu postavy, je schovat bříško. Hodí se tedy rozhodně kalhoty s vyšším pasem, případně lehce stahující. Pokud máte zbytek těla štíhlý, nemusíte se bát ani slim kalhot či legín. Důležité je doplnit kalhoty vhodným vrškem, který vám bříško schová. Rozhodně byste neměla nosit krátká trička. Přechod dolní a horní části oblečení by neměl být v pase, ale například pod zadečkem. Vršek by měl být volnějšího nebo áčkového střihu. Rozhodně se také vyvarujte bokových kalhot, ze kterých by bříško přetékalo.

Hruška musí ukázat krásný vršek

Jako vrchní díl oblečení volte něco, co zvýrazní váš dekolt a úzký pas. Klidně obtažené tričko s velkým výstřihem. Kalhoty pak volte spíše s vysokým pasem a širšími nohavicemi. Vyhněte se legínám bokovkám a slimkám.

Obdélníku musí oblečení vytvořit ženské křivky

Přesně tak. Postava typu obdélník má sice štíhlý pas, ale ve stejné rovině má i zbytek těla – hrudník i boky. Úkolem oblečení tedy je alespoň opticky nějaké ty křivky vytvořit. Vrchní díl oblečení je ideální volit s nějakou ozdobou, která opticky rozšíří či zvýrazní hrudník. Například volány, krajka či jiná zajímavá aplikace. Kalhoty volte úzké, ideálně skinny, které zvýrazní štíhlé nohy.

Přesýpací hodiny si mohou dovolit (téměř) vše

Jste-li majitelkou tohoto typu postavy, můžete být šťastná. Slušet vám bude vše. Snad jediné, čemu se vyhněte obloukem, jsou bokovky. Ty by vaší postavě příliš nelichotily.

 

Zdroj foto: Bolf.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist