Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

3 tipy jak se vyhnout chybě při koupi tepelného čerpadla

Na českém trhu je dnes k dispozici zhruba 200 značek a bezpočet prodejců tepelných čerpadel. S ohledem na fakt, že ne každé tepelné čerpadlo je kvalitní a jeho prodejce zkušený či poctivý, zákazník vybírající nový zdroj tepla má vysokou šanci, že šlápne vedle. Pojďte se dnes s námi podívat na tipy, které vám pomohou vyhnout se základním chybám.

Spoléhejte pouze na informace ověřené nezávislým zkušebním ústavem

Na trhu není tepelné čerpadlo, které by mělo nízkou pořizovací cenu a bylo zároveň úsporné. Nestačí však ani „naslepo“ koupit některé z dražších zařízení, protože neexistuje ani přímá úměra čím vyšší cena, tím nižší provozní náklady.

Je nutné se orientovat podle informací o topném faktoru tepelných čerpadel, kdy platí, že čím vyšší topný faktor, tím úspornější je tepelné čerpadlo. Bohužel, nejen na tuzemském trhu dochází k podvodům, kdy prodejci či dovozci záměrně poskytují zákazníkům nepravdivé informace o výkonu čerpadla. Důrazně tedy doporučujeme zahrnout do porovnávání jednotlivých čerpadel i informaci o tom, jestli daný produkt získal či nezískal evropskou značku kvality Q. Toto označení získají tepelná čerpadla, splňující tyto podmínky:

  • Jejich topný faktor byl ověřen nezávislým zkušebním ústavem a zároveň splňuje podmínky na minimální hodnoty, tj. jedná se o úsporné tepelné čerpadlo.

  • Byla ověřena míra provozního hluku s tím, že i ta splňuje podmínky na maximální přípustné hodnoty, tj. jedná se o tiché tepelné čerpadlo.

  • Dovozce či výrobce mají vybudovanou dostatečně kvalitní servisní síť.

  • Na tepelné čerpadlo se vztahuje záruka dodávek náhradních dílů po dobu dalších 10 let.

  • Hlavní komponenty tepelného čerpadla byly vyrobeny v souladu s národními i mezinárodními předpisy a nařízeními.

  • Tepelné čerpadlo je dodáváno s návodem v národním jazyku.

Raďte se s prodejcem, který má z čeho vybírat

Neexistuje univerzálně vhodný typ tepelného čerpadla. I kvalitní tepelné čerpadlo špatného typu může svým majitelům přidělávat vrásky na čele drahým a nespolehlivým provozem. Proto je vhodné konzultovat záměr koupě tepelného čerpadla s prodejcem, který je schopen poskytnout objektivně vhodné doporučení, tj. má ve své nabídce více typů čerpadel.

Nepolevujte v nárocích na instalaci

Zkušení servisní pracovníci potvrzují, že kvalita instalace je stejně důležitá jako kvalita samotného tepelného čerpadla. Základní doporučení přitom zní:

  • Preferujte variantu, kdy tepelné čerpadlo instaluje firma, která je oprávněna jej uvést do provozu a následně zajišťuje i servis. V takovém případě instalační firma ručí za kvalitu instalace i provozu.

  • Výhodou je, pokud tepelné čerpadlo instaluje firma z okolí. V opačném případě totiž riskujete nízkou ochodu dojíždět dlouhé vzdálenosti kvůli servisu.

  • Nikdy nekupujte tepelné čerpadlo samostatně. Preferujte variantu, kdy jedna firma zajišťuje prodej, projekt, instalaci a následné uvedení do provozu.

 

Zdroj obrázků: Victor Yarmolyuk / Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist