Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Výuka v jazykové škole LITE: Opravdu vás naučí mluvit?

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem… Celé dětství jsem to slýchávala ve škole i od rodičů. Nic mi to ale nebylo platné a druhý jazyk jsem stejně nikdy pořádně nezvládla. S angličtinou „bojuji“ celý život, zatím se mi nepovedlo dostat se na pokročilou úroveň. A proto jsem se rozhodla to teď zcela změnit!

Trochu jiná výuka

Důvod, proč již druhý týden navštěvuji jazykovou školu LITE a snažím se tentokrát uspět. Výuka v této jazykové škole totiž probíhá trochu jinak, než na co jsem vždy byla doposud zvyklá. Počet hodin za týden je intenzivnější, rozhodně zde nenajdete kurz, který probíhá pouze jednou týdně. Já se rozhodla pro časově náročnější variantu, navštěvuji kurz třikrát týdně po čtyřech vyučovacích hodinách.

Čím tato škola vyniká

V hodinách hodně mluvíme. Tvrdili to na ukázkové hodině, píše se to na webových stránkách – a je to vážně pravda. Každá nová slovíčka čteme nahlas, poté je procvičujeme i ve dvojicích. Skupina je nepatrně větší, než bývá zvykem v intenzivních kurzech jiných škol, ale tím, že pracujeme převážně ve dvojicích, se tento rozdíl stírá a je spíše výhodou. Mohu si díky tomu procvičit konverzaci s více lidmi.

Každá hodina začíná hrou „Simon says…“, abychom přestali myslet na práci. Podle lektorky nás bude „hra“ provázet celým studiem. Učíme se větné vzory a slovíčka, postupně nabalujeme novou látku na již procvičenou. Doteď jsme převážně opakovali slovíčka a gramatiku, kterou znám, a tak byla pro mě jednoduchá. Nyní učivo přibývá a já se musím více soustředit. Mám za sebou sedm lekcí a cítím, že konečně mluvím – i když zatím jen v jednoduchých anglických větách.

Dostáváme i domácí úkoly

Má domácí příprava spočívá ve vypracování domácího úkolu, který na konci hodiny dostáváme. Na více se mi nedostává času, vzhledem k intenzitě lekcí a pracovních povinností.

Shrnutí začátku výuky

Zatím jsem s průběhem výuky velmi spokojená, za krátký čas jsme probrali velké množství slovní zásoby. Práce v hodinách je aktivní, příjemná a funguje! I když jsem často unavená (z práce), lektorka mě vždy „donutí“ pořádně pracovat (a já jsem jí za to moc vděčná).

Opravdu věřím, že kladné reference, které škola má, jsou zasloužené. Pokud dodržím tempo, pokud se budu připravovat na hodiny a aktivně se jich zúčastňovat, udělám jistě brzy velký pokrok ve svém studiu. A nebojte se – o dalším průběhu studia v jazykové škole LITE vás budu i nadále informovat…

Zaujali vás moje řádky? Chcete i vy studovat jazyky? Není nic snazšího než navštívit ukázkovou hodinu a vyzkoušet si lekci na vlastní kůži.

Více na www.lite.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist