Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Vysoká životnost a nízká spotřeba LED žárovek a panelů

Šetrný provoz, dobrý vstup, pokud jde o ochranu životního prostředí, a úspora elektrické energie. To jsou hlavní kritéria kladného hodnocení dnešních spotřebičů, které jdou nově na trh. Vše začíná už u výrobců zařízení a u energetických společností. Ti sami dávají svým zákazníkům dobrý impuls a jsou často velkým vzorem pro podporu a rozvoj ekologických provozů. Ať už se jedná o spotřebu elektřiny při osvětlení bytů, domů či výrobních hal, při provozu veřejného osvětlení a nově i co se dopravy týče. Tento pozitivní trend se děje ku prospěchu planety Země i našich peněženek.

Abychom i my přispěli svou trochou do mlýna, začněme tím základním, s nejmenšími možnými investicemi. Což je naše bydlení, rekreační chata či zahrádka, tedy všude tam, kde spotřebováváme elektrický proud, abychom si zajistili osvětlení prostoru, který využíváme, nebo o který pečujeme. Ušetřit s poměrně nízkými náklady lze jednoduše tím, že provedeme výměnu světelných zdrojů. LED žárovky jsou totiž v dnešní době již natolik cenově dostupné, že si je může pořídit opravdu každý.

Úspora energie s LED žárovkami

LED žárovka, to je především dlouhá životnost a nízká spotřeba. Tímto prověřeným způsobem lze snadno ušetřit až 85 % nákladů na elektřinu využívanou ke svícení. Zprvu si je pořizujeme zejména do svítidel, lamp a dalších osvětlovacích těles, pro něž je charakteristická delší doba provozu. Zároveň si, vedle celkové spotřeby, ušetříme práci s jejich častým vyměňováním, neboť jejich životnost je až 50.000 hodin svícení.

LED panely a reflektory

Naše bydlení si můžeme navíc ještě zmodernizovat a zkrášlit LED panely a reflektory. Obojí nám svým svícením podtrhne design vybavení interiérů a prostor v okolí. Oba tyto zdroje nabízejí až desetkrát větší svítivost, a přitom několikanásobně nižší spotřebu elektřiny, navíc i možnost kvalitního stmívání, množství barevných provedení atd. Zatímco panely jsou určeny především k použití v interiérech, LED reflektory nám slouží většinou k venkovnímu osvětlení parkovišť, domů a zahrad.

Novinky v LED technologiích

Novinkou hlavně pro interiéry je používání SMD LED čipů na výrobu LED pásků, které nám zajišťují efektivní – a efektní – designové osvětlení hlavně dekorativního charakteru.

Kde najdete kvalitní LED zdroje

Širokou nabídku LED panelů, žárovek, pásek a dalších zdrojů úsporného osvětlení naleznete na www.ledakce.cz.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

               

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist