Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Vychytávky do malého bytu – posuvné interiérové dveře ušetří prostor

Zařídit si malý byt je nejen otázka financí, ale je také třeba myslet na to, jak efektivně využít daný prostor. U menších bytů je důležité soustředit se na výběr vhodného nábytku a dalšího vybavení, které nezabere zbytečně mnoho místa a byt tak bude příjemný na bydlení a nebudete se v něm cítit stísněně. Jednou z klíčových otázek je i výběr těch správných dveří – interiérové dveře se dělají v mnoha různých podobách, a ne každá je do malých bytů vhodná.

Výběr dveří do malého bytu

Při rozhodování o tom, jaké interiérové dveře si do svého bytu dáte, je třeba brát v úvahu jednak konkrétní místnosti, které budou dveře oddělovat, ale také prostor kolem dveří. Pro ušetření místa jsou určitě rozumným řešením posuvné dveře, ty se ale vyrábějí jak v zásuvné podobě (kdy se zasouvají přímo do stěny), tak i ve formě dveří, které se posouvají podél stěny a zaberou tak malinko více místa. Interiérové dveře lze ale vybírat i podle jiných kritérií – např. podle toho, zda je chcete mít plné nebo raději prosklené, dále pak podle barvy, materiálu apod.

Otočné, posuvné nebo žádné dveře?

Zatímco klasické otočné dveře se hodí spíše do větších prostorů, posuvné dveře jsou vhodné téměř kamkoliv a úspora místa je u nich rozhodně znát. Mezi některými místnostmi pak může být řešením i úplná absence dveří, to ale pochopitelně nelze realizovat všude – bez dveří by určitě neměl být např. dětský pokojíček, ložnice nebo třeba koupelna.

Posuvné dveře – na stěnu, do pouzdra, skládací

Jestliže jste se rozhodli pro posuvné dveře, je třeba si ještě zvolit jejich druh – variant je hned několik. Prostorově nejúspornější jsou určitě dveře, jež se zasouvají do pouzdraukrytého přímo ve stěně. To ale nemusí jít vždy zařídit a taková stavební úprava může být i finančně hodně nákladná. Oblíbené jsou i interiérové dveře, které se posouvají po kolejnici podél stěny – u nich je ale třeba si uvědomit, že zaberou určitý prostor navíc a těsně u stěny tak nebudete moci mít nábytek. Zajímavou alternativou jsou pak dveře skládací, které mohou být v symetrickém i asymetrickém provedení.

Bílé dveře opticky zvětší prostor místnosti

Chcete-li si místnost opticky zvětšit, dá se to provést různými způsoby – jedním z nich jsou skleněné dveře nebo různé zrcadlové stěny, zrcadla atd. Prostor místnosti ale dokáží opticky zvětšit i obyčejné bílé interiérové dveře – doporučit můžeme např. dveře Erkado Aralie, které se vyrábějí ve třech variantách.

Posuvné vychytávky

I v oblasti posuvných dveří kráčí vývoj dopředu mílovými kroky, takže prosté stavební pouzdro lze doplnit nejrůznějšími „vychytávkami“, jež zvyšují komfort. U dvoukřídlých dveří je to například synchronizace, která zajistí, že se obě křídla otevírají a zavírají současně. Velmi zajímavý je také systém, jenž zajišťuje zpomalené a nehlučné dovření dveří, v nabídkách prodejců jsou dokonce i interiérové dveře umožňující samozavírání.

Tipy pro zařízení malého bytu

Závěrem ještě několik tipů pro všechny, kteří si chtějí nově zařídit svůj byt:

  • zvažte pořízení posuvných dveří, které vám přinesou více prostoru

  • pečlivě vybírejte i vhodnou barvu – pokud chcete prostor opticky zvětšit, hodí se bílá a celkově by vybavení mělo být spíše světlejší

  • místo klasického nábytku si pořiďte vestavěný – získáte tak další prostor navíc

  • nejen do ložnice jsou skvělou volbou zrcadlové prosklené dveře, případně skříně s velkými zrcadly

 

Mohlo by vás zajímat: Stavíte nebo rekonstruujete? Pořiďte si vinylovou podlahu, o kterou se několik desítek let nebudete muset starat. Poradíme jakou

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

               

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist