Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Víte, co vás čeká, pokud se do roku 2022 nezbavíte starého kotle?

Znečištění ovzduší je v našich podnebních podmínkách každou zimu velmi horkým tématem. A zodpovědné úřady se tedy snaží hladinu škodlivin regulovat po všech stránkách. A není tedy divu, že pomyslné Thorovo kladivo dopadlo i na majitele rodinných domů.

Řeč je o starých kotlích na dřevo či uhlí, jež nesplňují emisní limity. Do roku 2022 je tak musíte vyměnit, jinak riskujete opravdu nepříjemné setkání s úřady.

Co vám hrozí, pokud budete nařízení ignorovat?

Můžete se ,,těšit” na pokuty – a to ne zrovna malé. Od příštího roku hrozí každému, kdo bude dál nevyhovující kotle používat, pokuta ve výši až 50 000 korun. A to rozhodně není málo. A nenechte se ukolébat tím, že na váš prohřešek nikdo nepřijde.

Domovní prohlídky jsou totiž podle oficiálního vyjádření ministerstva životního prostředí téměř jisté. Velmi pravděpodobně se budou podobat nynějším kontrolám. Prozradit vás tak může i „barva kouře unikajícího z komína.“ Proč však tento postih riskovat, když za stejnou cenu můžete už dnes koupit kvalitní nový kotel?

Při pořízení nového zdroje tepla lze značně ušetřit

Investovaná částka může být dokonce i mnohem nižší, a to díky státnímu dotačnímu programu Nová zelená úsporám, mezi jehož kritéria patří i „výměna zdrojů tepla za tepelná čerpadla či kotle na biomasu.“ Pokud tedy začnete místo uhlí využívat pelety na topení, máte dotaci v kapse.

Navíc, nemusíte se obávat ani žádného nepříjemného papírování. Firmy, které se instalacemi kotlů zabývají, všechno potřebné vyřídí za vás. A co přílišné navýšení ceny díky vstupu třetí strany? Ani to není ve hře. Příspěvek až 75-80 % od státu hradí nejenom cenu za kotel, ale i všechny náklady, jež souvisí s jeho odbornou instalací!

A pro koho se takové kotle hodí? Téměř pro každého! Skvěle se totiž popasují nejenom s vytápěním malých a středních objektů, ale v případě větších výkonů vytopí i průmyslové haly. Jedním dechem jim také musíme přiznat vysokou účinnost, komfort i ekologickou stránku. Snadno si tak vyberete model, který bude přesně vyhovovat vašim potřebám.

Proč vsadit právě na pelety?

Výhod nabízejí celou řadu. Především jsou opravdu levné. Cena za vytopení rodinného domu tak může oproti plynu či elektřině klesnout asi o polovinu. Další výhodou je i jejich snadné skladování. Nevyžadují sklep ani jiné technické prostory. Neprodukují totiž špínu ani prach. Pytel s peletami tak můžete klidně nechat třeba v předsíni, aniž by vám jeho uskladnění, jakkoliv poškodilo dekorace v okolí.

A ještě jednu výhodu je třeba zmínit – snadnou sezónní dostupnost. Stačí využít slevový leták třeba z internetu a pelety rázem nakoupíte mnohem levněji než za běžné ceny. A to se rozhodně vyplatí.

Zdroj obrázků: {ALPA PROD} / Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist