Připravujeme

Obsah:

ÚNOR / BŘEZEN 2020

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2020

A ještě mnohem více...

image_6311

Vinylové podlahy jako levné a praktické řešení vaší podlahové krytiny

Hledáte trvanlivý, praktický a zároveň cenově přijatelný materiál pro vaši podlahovou krytinu? Možností máte několik, dnes se ale podívejme, proč je dobrým řešením vinylová podlaha a jaké výhody oproti konkurenčním materiálům představuje.

Dřevo, kámen nebo dlažba? V designu se meze nekladou

V první řadě si vezměme na paškál vzhled. Někomu se líbí přírodní styl dřeva, vy možná preferujete abstraktnější dekory. S vinylem může vaše podlaha vypadat, jakkoliv si usmyslíte. Skvěle imituje přírodní materiály, jako je dřevo či kámen, umí napodobit i beton nebo dlažbu. Na výběr máte z obrovského množství barev, vzorů a textur. Nabídka je, co se týče designu, v Baumaxu takřka neomezená.

Při výběru konkrétního dekoru myslete i na ostatní vybavení interiéru. Musí totiž ladit s barvou a vzhledem nábytku, stěn a oken. Obecně platí pravidlo, že podlaha bývá nejtmavším prvkem v místnosti, nejde však o žádné dogma.

Vinylová podlaha vám dlouho vydrží v perfektním stavu

To, že vinylové podlahy vzhledově nahradí dřevo či jiné materiály ale neznamená, že nějak zaostávají kvalitativně. Naopak, jsou velmi odolné a nějakému opotřebení jen tak nepodlehnou. Oproti dřevu jsou rozměrově stálé, nehrozí jim sesychání. V porovnání s například laminátovými podlahami zase vykazují delší životnost.

Kromě fyzického poškození vinylová podlaha dobře vzdoruje také vlhkosti. Z toho důvodu se její použití hodí nejen do pokojů, na chodby, do kancelářských nebo komerčních prostor, ale také do koupelen a kuchyní.

Vinylová podlaha se vyrábí z PVC (polyvinylchloridu) a skládá se z několika vrstev. Díky té nejsvrchnější – nášlapné – se po ní velmi příjemně chodí, je pružná, tichá, teplá na dotyk a měkká na došlap. Protože dobře propouští teplo, hodí se pro kombinaci s podlahovým vytápěním.

Nesmíme zapomenout ani na cenu. Jde, zejména ve srovnání s dřevěným masivem, o velmi výhodné řešení podlahové krytiny.

Na co si při výběru vinylové podlahy dát pozor?

Lepené nebo plovoucí? Vybírání vinylové podlahy před vás staví jedno zásadní rozhodnutí – který ze dvou druhů si vybrat. Rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu pokládky. Vinyl se buď se lepí na podklad, nebo funguje jako plovoucí podlaha na zámkovém principu.

Lepené vinylové podlahy

Lepené podlahy z vinylu Baumax nabízí v rolích i dílcích. Jsou schopné snášet vyšší zátěž, lépe vedou teplo a odolávají vlhkosti. Chození po nich je tišší.

Naopak náročnější práci vyžaduje pokládka. Je nutné položit vinylové dílce na dokonale rovný a vysušený podklad a nakonec je pečlivě uválcovat. Ve výsledku je tento způsob stálejší.

Plovoucí vinylové podlahy

Výhody zámkových spojů spatřujme především v rychlejší a snazší pokládce. Díky tomu, že jednotlivé díly lze jednodušeji vyndat, snadněji se také plovoucí podlahy opravují. Na druhou stranu nabízejí menší tepelnou propustnost, uvažujete-li tak o podlahovém topení, lepená varianta je pro vás tou lepší.

Plovoucí podlahy mají vyšší tloušťku (cca 10 mm oproti 2-3 mm u lepených dílců). Pokud je chcete pokládat do vlhkých prostor, dejte si pozor na voděodolný zámkový spoj.

Obecně vybírejte vinylové podlahy s ohledem na konkrétní místnost a její zátěž. Podle toho volte odpovídající míru zátěže podlahy.

Čištění je nejlepší vodou

Posledním velikým benefitem vinylových podlah je snadná údržba. Je zapotřebí se jí věnovat pravidelně, o to je však jednodušší. Vystačíte si pouze s mopem a vodou. Výraznější nečistoty doporučujeme nejprve odstranit na sucho, až později může přijít na řadu mop a voda. Vinyl snese i jemné čisticí prostředky, na běžnou údržbu však nejsou potřeba.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist