Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Ukázková hodina angličtiny: Jak dobře mluvíte?

Dnešní doba na nás má v pracovní oblasti čím dál větší nároky. Nestačí být jen odborníkem v oboru a mít neustále přehled. Dnes je standardem umět minimálně jeden cizí jazyk, nejlépe angličtinu.

V mém případě to tak bohužel není, a tak jsem se rozhodla s tím něco udělat. Po nekonečném hledání v hlubinách internetu a procházení webových stránek jazykových škol jsem ji našla. Slibuje, že mě rozmluví, a já konečně udělám v angličtině potřebné pokroky.

Řeč je tady o jazykové škole LITE, která má řadu poboček po celé ČR a na kterou, když se zamyslím, jsem vždy slyšela jen dobré reference. I přesto jsem se bála, že jejich metody nemusí být pro mě to pravé a jejich výuka mi nesedne. Velikou výhodou je, že nabízejí zdarma ukázkovou hodinu, která trvá dokonce 90 minut. A tak jsem už ani chvíli neváhala a vybrala si pobočku v Praze pro moji testovací hodinu.

Průběh ukázkové hodiny

V daný den mi z jazykové školy ještě zavolali a ujistili se, že vím, kam mám jít. Před budovou čekala zástupkyně jazykové školy LITE, aby mě nasměrovala do té správné učebny v druhém patře, kde již pár lidí sedělo. Musím se přiznat, že jsem se trochu obávala toho, jak bude lekce probíhat a neudělám-li si ostudu.

Ukázkovou lekcí nás provedla anglicky mluvící lektorka Zuzana a její „překladatelka“ Hana. Nastínili nám průběh výuky v jazykové škole, jakou formou zde vyučují. A co naopak nedělají i proč je výuka cizích jazyků v ČR tak bez „viditelných výsledků“. Společně jsme dali dohromady, proč i po letech, co se někteří z nás učí anglický jazyk, není vidět žádný pokrok.

Potom přišla na řadu praktičtější část, kdy jsme si zopakovali slovní zásobu (slovíčka) ohledně lidského těla a společně je nahlas četli. Během čtení bylo vidět, jak z nás postupně spadly obavy z veřejného projevu. Na závěr jsme si zahráli hru „Simon says…“, která spočívala v tom, že se dotknete části těla, kterou druhý řekne. Nejprve společně a potom i rozděleni do dvojic. Nejsem zastánce podobných her a vždy jsem se jim raději vyhýbala, ale vlastně to nebylo nakonec vůbec nepříjemné.

Výběr vhodného kurzu

Po ukázkové hodině přichází na řadu vypracování písemného testu a krátký rozhovor s lektorem. To už ale probíhá v jiný termín, který si po lekci domluvíte. Zároveň se dozvíte i praktické věci ohledně možných termínů a časů výuky, právě podle vašeho výsledku testu.

Já se rozhodla, že do této výzvy půjdu a testu se zúčastním. Ukázková lekce ve mě vzbudila pocit, že v jazykové škole Lite bych se konečně mohla naučit pořádně mluvit anglicky.

A jak jste na tom vy?

Ukázkové lekce jsou stále vypsané, není nic jednoduššího, než se také na jednu přihlásit. Určitě to stojí za to!

Více informací naleznete na www.lite.cz.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist