Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Špatně se vám spí? Zřejmě je na vině stará matrace

Podle odborníků by měl člověk denně spát alespoň sedm až devět hodin, což znamená, že spánkem stráví třetinu života. Pokud vás trápí palčivé bolesti zad, nespavost, problémy s krční páteří a další zdravotní obtíže, začněte nejprve u lůžka, respektive u matrace.

Rozhodně nesahejte hned po první matraci, kterou uvidíte v reklamě. Přestože billboard tvrdí, jak je matrace nejlepší na světě, opak může být pravdou. Opravdu neexistuje univerzální matrace, jež by svými vlastnostmi vyhovovala všem, neboť co člověk, to jiné preference. Šetřit se nevyplácí ani na matraci, ani na roštu. Dohromady by měly tyto dva prvky tvořit efektivní systém, jenž vám dopřeje ničím nerušený spánek.

Co všechno by vás mělo u matrace zajímat?

O matraci jako takové vypoví mnohé materiál. Ovšem dále byste se měli zaměřit na počet zón, což jsou úseky s rozličnou tuhostí a profilováním. Důvodem, proč se zabývat počtem zón, je skutečnost, že lidské tělo je v jednotlivých částech jinak těžké. Jedině zóny poskytnou páteři po celé délce optimální oporu. Doporučuje se alespoň pět až sedm zón.

Pružinové a taštičkové matrace

Samotný název napovídá, že uvnitř matrací se nachází pružiny, přičemž u taštičkové varianty jsou pružiny umístěné do textilních taštiček. Pružiny tvoří pouze pružný střed matrace, okrajové části tvoří komfortní část z pěny. Problematický je spoj pružin a pěny, kde se kovové pružiny za čas promačkají do pěny a jsou na poležení cítit. Pružinové a taštičkové matrace se kombinují s pevným roštem, nikoliv lamelovým.

Tepelně modifikovaná PUR pěna

Je materiálem, který je dnes do matrací hodně využíván pro svoji příznivou cenu. Nalezneme ho ve většině matrací na trhu, kdy ji výrobci označují jako polyuretan, PUR, nebo ho často skrývají za různé obchodní názvy, jako je EliocellEkocell atd., nejznámější název PUR pěny, který nejvíce zlidověl je MOLITAN.

Matrace ze studené pěny

Do popředí se v posledních letech prodraly matrace ze studené pěny. Jedná se o velmi tvárnou pěnu, která je vyráběna přímo pro využití do matrací. Výhodou HR pěny oproti PUR pěně je její prodyšnost, životnost, lepší tvarovací schopnosti a komfortnost. Matrace ze studené pěny se vyrábějí často jako sendvičové, zónované, nebo v kombinaci s paměťovou pěnou.

Viscoelastické matrace

Je známá také pod názvy líná, nebo paměťová pěna. Tato pěna má vynikající tvárnost, ale nemá oporu, proto se vždy používá jako horní vrstva matrace. Ideální je, když je tato vrstva bez profilování a v šíři alespoň 4 cm. Visco pěna má slušnou prodyšnost, kterou lze zvýšit její perforací, děrovaná pěna otvory lépe dýchá. Výhodou líné pěny je dokonalá tvárnost, která doslova obteče lidské tělo. Pěna nevyvíjí zpětný tlak na páteř a tělo, tím je velmi citlivá k tělu a zamezuje vytvoření proleženiny.

Latexové matrace

Pokud nemáte hluboko do kapsy, sáhněte po latexové matraci, kterou tvoří většinou směs syntetického a přírodního latexu. Dbejte na to, aby byl podíl přírodního latexu co nejvyšší, ale počítejte i s vyšší pořizovací cenou. Výhodou této pěny jsou vysoké gramáže, které pak zajišťují dlouhou životnost latexu.

Jestliže hledáte specialistu na matrace, podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu Spime.cz. Najdete zde zdravotní matrace různých kvalit a z mnoha materiálů. Spokojeni budete také s lidovými cenami, jež vás rozhodně nezruinují.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

                         

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist