Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Rezidence s ostrahou jsou moderním trendem v bydlení, protože na bezpečnosti záleží

U moderního bydlení je kladen důraz nejenom na estetické zařízení interiéru, ale také na zajištění maximální bezpečnosti. Právě život v rezidenci se pojí s výsadou v podobě fyzické ostrahy. Jaké formy má tento druh zabezpečení a v čem spočívají další výhody bydlení v moderní rezidenci?

Výhody bydlení v rezidenci

Standardní bydlení v bytových domech, kde je největším luxusem funkční výtah, již dávno není případem moderních komplexů. Dnes jsou v moderních výstavbách zhotovovány byty, jejichž součástí jsou i jisté služby. S tím se logicky pojí také vyšší finanční náklady na služby za bydlení, ovšem mnozí si rádi připlatí. Součástí moderního bydlení totiž bývá recepce a celodenní ostraha objektu. Výrazně se tak snižuje riziko, že se dovnitř dostane nepovolaná osoba s nekalými úmysly.

Samozřejmostí většinou bývá kamerový systém. U luxusnějších rezidencí najdete i doplňkové služby. Jasnou výhodou života v rezidenci je zajištění odpovídajícího soukromí, a hlavně zabezpečení objektu, kdy se vy sami v podstatě o nic nestaráte.

To však nejsou všechny praktické prvky, které tyto komplexy nabízí. Samozřejmostí je občanská vybavenost. Mezi občanskou vybavenost se řadí například základní školy, mateřské školy, ordinace praktického lékaře, polikliniky. Nesmíme zapomenout na lékárny, obchody, knihovny, pošty, sportovní a dětská hřiště, příroda. Občanská vybavenost je vše, co potřebujeme v místě svého bydliště.

Fyzická ostraha pro větší pocit bezpečí

Získat pocit bezpečí můžeme tím, že je o naši ochranu alespoň trochu postaráno. Kromě pasivních prvků, jako jsou kamerové systémy či bezpečnostní vchodové dveře, se u moderních rezidencí setkáváme s fyzickou ostrahou. Výsledkem je tak kombinace pasivní a aktivní ochrany majetku. Fyzická ostraha bytových domů či komerčních objektů se uplatňuje hlavně ve větších městech a lokalitách se zvýšenou kriminalitou. Bezpečnostní agentury nabízí několik druhů služeb pro efektivní zabezpečení objektu a vše záleží na konkrétní domluvě.

Jak může vypadat ostraha rezidenčního objektu?

Ostraha rezidenčního objektu se po areálu může pohybovat ozbrojená nebo ve formě ostrahy se psem. Někdy jde hlavně o kontrolu kamer umístěných na strategických místech. Do zabezpečení se počítá také vrátný či recepční, kdy dochází ke kontrole osob vstupujících a pohybujících se po objektu.

Prací ostrahy je kontrola nejenom před vniknutím nežádoucích osob a odcizením majetku, ale stará se také o protipožární dohled a okamžité informování záchranných a bezpečnostních složek. Dále pak zajišťuje spojení majitelů bytů nebo domů s nejrůznějšími havarijními nebo řemeslnými firmami. V neposlední řadě pak pracovníci ostrahy zvládnou drobné havarijní situace vyřešit ve vlastní režii nebo škody z nich svou přítomností minimalizovat.

Mezi hlavní činnosti bezpečnostní agentury pro ochranu objektu patří:

  • Pravidelné kontrolní pochůzky areálem s kontrolami zabezpečení

  • Fyzická ostraha objektů se cvičeným psem

  • Ozbrojená ostraha

  • Monitoring bezpečnostních kamer

  • Spojení se složkami integrovaného záchranného systému

  • Propojení s havarijními a řemeslnými firmami

  • Po domluvě zvláště u rezidenčních domů, vyzvedávání poštovních schránek a zalévání venkovních květin (toto je spojeno s efektem neustálého pohybu u domu)

Bydlení v dobře zabezpečené rezidenci přináší klid a pohodlí, protože se sami nestaráte o zabezpečení jako v případě vlastního domu. Nejvíce rezidenčních objektů najdeme hlavně v Praze, ale podobné projekty postupně vznikají ve všech větších městech.

 

Mohlo by vás zajímat: 8 tipů na efektivní zabezpečení domu a majetku

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

               

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist