Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Půl roku s Baletní akademií Adély Pollertové

Také chodíte každé Vánoce do Národního divadla na Louskáčka? Když se podíváte na toto baletní vystoupení, zaujme vás lehkost, s kterou balerína tančí, ladnost jejích otoček a dokonalé držení těla. Pirueta na špičkách je pro ni tak jednoduchá! Splývavá sukně či tutu dokresluje linii jejího těla, takže připomíná spíše mystické stvoření, než ženu (kterou jste i vy).

Miluji baletní představení, a proto jsem chtěla vědět, co za tím vším je. Jak je těžké udělat plié či relevé a nezakolísat při něm? Před půlrokem jsem se tedy přihlásila na balet v Baletní akademii Adély Pollertové a chci se s vámi podělit o své zkušenosti.

Balet pro dospělé

Pro začátek chci říct, že chozením na lekce pro dospělé se z vás baletka nestane. Primabaleríny začínají v raném věku a jejich sólová dráha začíná po dokončení taneční konzervatoře. Cílem kurzů pro dospělé je naučit se lehčí kroky a po určité době i delší choreografie. Zlepšit své držení těla, protáhnout si svaly a šlachy, zlepšit fyzickou kondici. Ale to hlavní, proč to obvykle děláme, je, že si „plníme sen“ – a během lekce u baletní tyče jsme baletkou „se vším všudy“. Když vydržíme po dostatečnou dobu, můžeme si stoupnout i na špičky.

Nezbytné baletní oblečení

Jako první jsem si pořídila baletní piškoty. Chtěla jsem ale vypadat jako „pravá baletka“. Proto do mé výbavy přibyly také baletní punčocháče, trikot a splývavá sukénka. Říká se, že oblečení dělá člověka, v tomto případě to platí dvojnásob. Na baletní hodině si připadám více „baletně“ v punčocháčích a sukni než ve sportovních legínách. Mám pocit, že jsem méně nemotorná a více chytám rytmus (a i kdyby náhodou ne, v zrcadle to vypadá lépe).

Mé baletní pololetí

Mám za sebou dva kurzy v Baletní akademii. Co se mi povedlo po třech měsících, se můžete dočíst zde. Po šesti měsících zvládám delší choreografie prvků a již vím, co si pod kterým názvem představit. Podvědomě si dávám pozor na přílišné prohnutí zad při chůzi (mívala jsem s tím problém). I relevé na pološpičkách zvládám bez zakolísání. Ale to nejdůležitější je, že na lekci si psychicky odpočinu od veškerých problémů v práci i v životě. V tu chvíli jsem na světě jen já a balet.

Občas si říkám, proč jsem tuto zálibu neobjevila již v mládí…? Nikdy ale není pozdě, kurzy v Baletní akademii pokračují dál v několika úrovních, od úplných začátečníků po pokročilé. Proto si tam já i vy najdeme tu svoji. Přihlásit se můžete na začátku každého pololetí, třeba právě teď.

Máte-li doma malou princeznu, i tu můžete snadno přihlásit do Baletní Akademie Adély Pollertové.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist