Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

První adventní neděle| Editoriál

Krásný den, vážení čtenáři. Jak jsme Vám avizovali v minulém editoriálu, vánoční trhy pomalu začínají, a veškerá větší náměstí se zaplňují stánky, kde si můžete dát svařené víno, punč, čaj, cukroví a třeba klobásu nebo halušky. Já měla už tu příležitost projít si pár trhů, a můžu Vám říct, že stromeček, který je na Václavském náměstí v jeho horní části, není vůbec hezký, tak snad na tom Staroměstském náměstí bude hezčí. 

Už na konci týdne, tedy 2. prosince, bude první adventní neděle. A já Vám trochu připomenu, co advent vlastně znamená. 

 

Advent je období čtyř neděl před Vánoci, doba očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy, doba rozjímání a dobročinnosti. S adventem přicházejí i tradice. Takovým tradičním symbolem adventu je adventní věnec, a například u nás v České republice má věnec nejčastěji čtyři svíčky, z nichž tři jsou fialové a jedna růžová. Fialová barva symbolizuje pokání, ztišení a čekání. 

První adventní neděle je nazývána „železná“, na stůl dáváme věnec se čtyřmi svíčkami a stálezelenými jehličnany, které symbolizují věčnost a nezničitelnost. Zapalujeme první svíčku, která vyjadřuje očekávání a tajuplnost. Tento čas je vhodný pro uctění nejen rodiny, ale i národa a našich kmenů. Přemýšlíme o vztahu k domovu. 

Já jsem si svůj letošní věnec už vyrobila, tedy on to není věnec, ale taková adventní dekorace, která se skládá ze čtyř svíček, umělého sněhu, soba i sněhuláka, a to všechno na dřevěné hvězdě. Ale svůj věnec si vyrobím, poprvé, na vánočním workshopu, který pořádá DECO LOCO tento týden, a na který se už teď moc těším. 

Krásné dny plné té správné vánoční atmosféry.

Simona Parvusová

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

                         

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist