Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Připravte se na golfovou sezónu – je čas vybrat si nejen golfové hole

Golf nepatří mezi nejlevnější sporty. Ke hře potřebujeme poměrně rozsáhlou výbavu. Je proto dobré znát místo, kde se dá tato výbava pořídit v tom nejlepším poměru cena/výkon. Dnes je ideální rovněž věci na golf nakupovat v e-shopu. Takovým je Digitalgolf.cz.

Začít hrát golf, to rozhodně není totéž, jako jít si sem-tam zaběhat. Je to změna životního stylu a k té se hodí mít i stylové vybavení. Dobrá hra je navíc u golfu hodně závislá na volbě této výbavy. Samozřejmě nejdražší nemusí znamenat nejlepší. Důležité je umět poznat, co je nejlepším právě pro nás.

Typy golfových holí

Jít někam do obchodu a koupit si neuváženě „nějaký“ bag se sadou holí je to nejnevhodnější řešení. Levné to nebude nikdy, a že se netrefíte, je téměř jisté. Golfové hole se dělí na patr, dřeva a železa. U každého typu jde vždy o větší množství různých řešení.

Patr jsou hole používané na závěrečné doklepnutí golfového míčku do jamky. Bývají velice variabilní, s různými povrchy, a jejich výběr je hodně ovlivňován oblíbeností u toho kterého hráče. Hole, nazývaná dřeva, se používají na dlouhé rány. Označují se čísly 1, 3, 5 a 7. Poznáte je podle kulovité hlavy. Železa je název pro hole, u kterých je délka a též výška rány daná sklonem ploché kovové hlavy. Nesou označení 3 až 9. Nižší číslo znamená rovněž nižší a současně delší ránu. Nejkratšími železy jsou takzvané lob wedge (LW), sand wedge (SW) a pitching wedge (PW). Hodí se pro hru z písku, ale též slouží jako nejkratší železa pro krátké přihrávky.

Golfové hole a jejich části

Jenomže poznat typy golfových holí pořád ještě neznamená, že si je umíte vybrat. Jsou totiž složeny z hlavy, krčku, šaftu a gripu. A volba každé této části ovlivňuje naši hru. Hlava je spodní část hole. Právě ona posílá golfové míčky tam, kam chceme. Šaft je násada, která může mít různou pružnost. Vyrábí se z oceli nebo z grafitu. Hlavu a šaft propojuje krček. Nakonec je na holi grip, což je zdrsněné kožené či gumové držadlo. I ono umí zásadně ovlivnit náš odpal a celou hru.

Jak si vybrat hole pro začátečníky?

Jako zkušený golfista už víte, jaké hole se pro vás hodí. Avšak poté, co si jako začátečník obujete golfové boty, vás čeká ještě poměrně dlouhá cesta za poznáním ideálního golfového vybavení – a zejména vašich golfových holí. Proto si začátečníci často kupují tzv. půlsadu. Hodí se k začátečnické hře a k tréninku. Jde o set základních holí v lehkém bagu. Obvykle je složena z jednoho patra, jednoho dřeva a třech želez (včetně PW).

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist