Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Poprvé na golf - jaké golfové vybavení potřebujete?

Rozhodli jste se, že letos konečně začnete pořádně rozvíjet svůj koníček a začnete hrát golf? Tápete v tom, jaké golfové vybavení a doplňky si pořídit, či co budete potřebovat do úplného začátku? Pak čtěte dál a dozvíte se, bez čeho se v golfu neobejdete a do čeho je naopak ve vašich golfových začátcích zbytečné investovat.

Golfové vybavení

Co ke hře budete potřebovat úplně vždy, jsou golfové hole. Pro nováčky jsou vhodné golfové hole s nízkým těžištěm a větší hlavou, které odpouští mnoho začátečnických chyb a jsou komfortnější při učení se správným úderům. Můžete sáhnout po kompletních začátečnických setech, nebo si sestavit svůj vlastní golfový set, který budete se zvyšujícími se zkušenostmi rozšiřovat (celkem je možné mít ve svém golfovém setu 14 golfových holí).

Ve vašem nováčkovském setu by určitě neměly chybět golfové hole dřeva, železa a putter:

  • Dřeva

Dřeva se používají na dlouhé rány a pro první odpal z týčka. Dělí se na drivery a fairwayová dřeva. Pro začátečníky se doporučuje vlastnit driver s loftem (sklonem hlavy) mezi 10-15 stupni, kterým budete odpalovat první ránu, která by měla být nejdelší.

  • Železa

Železa jsou vhodná ve chvíli, kdy se nacházíte do cca 170 metrů od greenu. Čím více se mu blížíte, tím vyšší číslo železa použijete. Železa existují v těchto označeních: 3,4,5,6,7,8,9, Pitching wedge a Sand wedge. Pro začátečníka je zbytečné vlastnit všechna železa, jelikož budete nejvíce stejně používat železa č. 7,9 a Sand wedge.

  • Putter

Putter se používá pro doklepnutí míčku do jamky. Existují puttery Blade a Mallet, s tím že typ Mallet je u začátečníků více oblíbený, jelikož nabízí větší místo pro zasazení rány a tím více odpouští chyby při zasažení.

Golfové doplňky

Mezi golfové vybavení a doplňky řadíme golfový bag, golfové míčky, golfový vozík, golfové rukavice a týčka.

Toto golfové vybavení nabízí spousta profesionálních golfových značek, do začátku vaší golfové kariéry je však potřebovat nebudete. Postupem času, až se naučíte perfektně hrát, poroste i chuť obklopovat se profesionálními golfovými doplňky od známých značek. Než se však do této situace dostanete, čeká vás ještě mnoho hodin na tréninkové loučce a samotném golfovém hřišti.

Golfové oblečení a etiketa

Golfové doplňky nejsou pro začátečníky nijak podstatné. To samé by se dalo říci i o značkovém a profesionálním golfovém oblečení. Co je ovšem opravdu nutné znát, je golfová etiketa, která v sobě golfové oblečení obsahuje. Pro muže je vhodné pánské golfové oblečení jako svetr, tričko s límečkem nebo kalhoty, které ovšem nemají být džínové. Nevhodná jsou tílka bez rukávu a šortky kratší, než po kolena. Dámy mohou sáhnout po sukních (ne mini), šortkách minimálně po kolena, golfových svetrech nebo mikinách či tričkách s límečkem.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

               

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist