Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

image_6311

Osvěžte se letním drinkem | Recepty

S hřejivými slunečními paprsky přichází na paměť nejen písečné pláže a šumějící moře, ale i osvěžující chuť letních drinků. Nemusíte však cestovat do exotických zemí, abyste si vychutnali výborné koktejly. Zpříjemněte si teplé večery skvělým ovocným drinkem, který zvládnete připravit i doma a s kterým navodíte pohodovou a přátelskou atmosféru. Stačí znát ten správný recept na domácí limonádu a pak už jen přidat kapku toho pravého alkoholu.

 

CITRUS GRAPPINO

Lehký a svěží koktejl s jemným hroznovým nádechem si jistě zamilujete. Snoubí se zde chuť hroznové šťávy s citrusem, což je prostě neodolatelná kombinace. Nechte se okouzlit lákavým Citrus Grappino a uvidíte, že nezůstane jen u jednoho drinku.

Na 4 drinky (1 džbán)

2 dl Fernet Stock Citrus

5 dl Domácí hroznové limonády

Led

Ozdoba: hroznové víno, ½ citronu

Hroznová limonáda

Na přípravu hroznové šťávy budete potřebovat zhruba 300 g hroznového vína. Víno omyjte a vložte do odšťavňovače. TIP: Ideální je použít bezpeckové hroznové víno. 

Šťávu zřeďte 3 dl sody.

Postup: Džbán naplňte ledem a zalijte Fernetem Stock Citrus a sodou s hroznovou šťávou. Přidejte kuličky hroznového vína překrojené na půlky a plátky citronu. Dobře promíchejte.

 

CITRUS CUCUMBER

Okurková limonáda si rok co rok získává více příznivců a stává se hitem každého letního večírku. Spojíte-li hořkosladkou chuť okurky a svěží Fernet Stock Citrus, vznikne skutečný gurmánský zážitek. Jednoduše tak okouzlíte každého na zahradní party, která je jako stvořená právě pro popíjení drinku Citrus Cucumber!

Na 4 drinky (1 džbán)

2 dl Fernet Stock Citrus

5 dl Domácí okurkové limonády

Led

Ozdoba: ½ salátové okurky, citron

Okurková limonáda

Na přípravu okurkové šťávy použijte jednu menší salátovou okurku. Oloupejte ji a nakrájejte na větší kusy, které vložte do odšťavňovače.

Přidejte citrónovou šťávu z jednoho vymačkaného středního citrónu. Dále vmíchejte cukrový sirup, který vytvoříte z 3 polévkových lžic cukru a stejného množství horké vody. Přidejte 3 dl sody.

Postup: Do džbánu nalijte Fernet Stock Citrus a okurkovou limonádu. Nakonec přidejte slabé plátky salátové okurky a citronu a nápoj dobře promíchejte. Nechte vychladit a nalévejte do sklenic s ledem.

 

CITRUS LIMONO

Marně byste hledali něco více osvěžujícího než ledovou citronádu z čerstvě vymačkaných citrónů. K létu prostě neodmyslitelně patří tyto žluté šťavnaté plody, a proto si vychutnejte kousek exotiky i u vás doma. Přidejte k limonádě trochu Ferneta Stock Citrus, který podpoří citrónovou chuť drinku a dá mu patřičný říz.

Na 4 drinky (1 džbán)

2 dl Fernet Stock Citrus

5 dl Domácí citronové limonády

Led

Ozdoba: ½ citronu, limetky, hrst lístků máty

Citronová limonáda

Nejprve připravte cukrový sirup, na který budete potřebovat zhruba 3 polévkové lžíce cukru. Ty rozpusťte ve stejném množství horké vody.

Dále vymačkejte citrónovou šťávu z jednoho středního citrónu. Vše zřeďte 4 dl sody.

Postup: Džbán naplníme ledem a zalijeme Fernetem Stock Citrus spolu s citronovou limonádou. Přidáme plátky citronu, limetky, lístky máty a vše dobře promícháme.

 

CITRUS BEZZINO

Bezinkový sirup v českých domácnostech neztrácí na popularitě a díky své krásné vůni a svěží chuti se skvěle hodí k přicházejícímu létu, zejména ve formě chlazené limonády. Jeho lehké, ale výrazné aroma ve spojení s citronovou šťávou a Fernetem Stock Citrus perfektně navodí idylku blížících se teplých večerů.

Na 4 drinky (1 džbán)

2 dl Fernet Stock Citrus

5 dl Domácí bezinkové limonády

Led

Ozdoba: plátek citronu

Bezinková limonáda

0,5 dl bezinkového sirupu smícháme s

0,5 dl čerstvé citronové šťávy, kterou získáme vymačkáním jednoho středního citrónu.

Přidáme 4 dl sody.

Postup: Džbán naplňte ledem a zalijte Fernetem Stock Citrus s domácí bezinkovou limonádou. Přidejte nakrájený citron a vše dobře promíchejte.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

                 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist