Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Oslavy 100. výročí vzniku Československé republiky | Editoriál

Dobré pondělní odpoledne, vážení čtenáři. Vítám vás v předposledním říjnovém týdnu, kdy vrcholí oslavy výročí 100 let republiky, a tak dnešní editoriál věnuji této oslavě. O historii vzniku Československé republiky psát nebudu, ale ráda bych nabídla pár tipů na akce, které se v rámci oslav konají. 

V pátek 26. 10. začínají oslavy na náměstí Republiky. Pod patronací Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR se tu bude konat hudební program, festival českého jídla, výstavy, rozhovory a různé projekce. V sobotu se uskuteční pochod z náměstí Republiky na Petřín, kde proběhnou rozhovory s významnými osobnostmi našeho sportu i turistiky, a bude učiněn pokus o zápis do České knihy rekordů, a to v přeměření největší turistické značky na světě.

Na Letné bude od pátku až do neděle k vidění více než 150 kusů současné, historické a speciální techniky ozbrojených sil a bezpečnostních sborů od roku 1918 až do současnosti. A chybět nebude ani velkolepá vojenská přehlídka, jež se uskuteční 28. 10. od 14:00 do 15:00 hod. na Evropské třídě na Praze 6.

V sobotu 27. 10. proběhnou dny otevřených dveří, a to například v Lichtenštejnském paláci, v budovách ministerstev – spravedlnosti, školství, zdravotnictví a ministerstva pro místní rozvoj. K tomu navíc budou pražská muzea mít vstupy zdarma nebo za symbolické vstupné. Vyvrcholením sobotního dne bude videomapping století „Svědek dějin“ na nově zrekonstruovanou budovu Národního muzea, jenž nabídne průřez Československými dějinami. Začátek tohoto unikátního videomappingu bude ve 20:00 hodin.

V neděli 28. 10., než se vydáme pozorovat ohňostroj k ukončení oslav, můžeme navštívit budovu ministerstva zemědělství, kde se den otevřených dveří koná právě v neděli. Pozadu nezůstal ani Autoklub ČR, který nabídne při tónech swingu dobovou módní přehlídku, výstavu značek a prohlídku motorového domu. A s blížícím se časem 19:18 hod. se na Václavském náměstí budou oslavy ubírat k vyvrcholení. Ve stejnou dobu se spustí i ohňostroj pod Letnou. 

Máme se opravdu na co těšit. Ať už se tedy vydáte kamkoliv v rámci 100letých oslav, mějte úsměv na tváři, a třeba tím někomu zlepšíte den. Já si určitě nenechám ujít nedělní ohňostroj, protože v sobotu budu na Moravě. 

Krásné dny plné oslav i vám.

Simona Parvusová

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

                         

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist