Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Originální nebo hotové projekty domů? Rozhoduje především čas

Chtěli byste se v tomto roce pustit do stavby nového domu? Potom určitě budete muset začít s výběrem nebo tvorbou projektu. Řada lidí většinou sáhne po hotovém projektu domu. Díky němu máte v rukách projekt vhodný na stavební povolení a můžete okamžitě začít pracovat na stavebním povolení. Pokud ale chcete opravdu něco speciálního a mátě hodně požadavků, nebojte se originálního projektu od architektonického studie.

Abyste se mohli lépe rozhodnout, shrnuli jsme pro vás základní rozdíly mezi originálem a hotovým projektu.

Na originální architekturu si počkáte

Největší nevýhodou originálního projektu domu od architekta nejsou ani tak peníze, ale časová náročnost. Nejdříve musíte podle svého vkusu najít architektonické studio, jehož projekty domů se vám líbí, a následně se s ním domluvit na vypracování architektonické studie.

V podstatě jde o návrh domu, vnitřní rozložení místností, umístění na pozemek. Zdaleka ještě nejde o hotový projekt. Vznik studie může zabrat i několik měsíců. Musíte se připravit na to, že architekti budou muset řešit i zapracování vašich připomínek. Pokud necháte architektům volnou ruku, vznik architektonické studie se tím urychlí.

Po představení architektonické studie následuje tvorba samotného projektu. Ten by měl být vhodný nejen k získání stavebního povolení, ale také k samotné stavbě. Proto musí být velmi podrobný a na jeho tvorbě se kromě architektů podílí řadu dalších odborníků. Ti tvoří například projekt elektroinstalací, vodoinstalací, řeší statiku a podobně. Tvorba projektu tak může trvat i několik měsíců.

Teprve po schválení projektu můžete přistoupit k dalším úkonům, které už vedou ke stavebnímu povolení. Celý proces se tvorbou studie a projektu může protáhnout i o půl roku či o rok.

Rodinný dům na míru splní všechny vaše potřeby. Zdroj: Djsarchitecture.cz

 

Originální projekt je dobré řešit v případě, že nepotřebujete rychlé řešení. Pokud si však vyberete například stavbu ze dřeva či různých kompozitních materiálů, může se tím následně urychlit samotná realizace a celý proces od návrhu k bydlení se tak zkrátí.

Pokud toto všechno překousnete, originální architektura se vám odmění prostorem, který bude navržený přesně pro vás a vaši rodinu. Kromě toho, pokud se chystáte stavět na svahovitém nebo atypickém pozemku, originální je mnohem lepším řešením, než hotový projekt. Jedině na míru navržený projekt dokáže využít všechny přednosti pozemku na sto procent.

I hotové projekty je možné pozměnit podle vašich představ

Pokud chcete hned po koupi pozemku přistoupit co nejdříve k řešení stavebního povolení a vaše situace je taková, že chcete bydlet co nejrychleji, určitě sáhněte po hotovém projektu.

V dnešní době už máte na výběr hotové projekty domů i od nejrůznějších spolehlivých českých projekčních a architektonických kanceláří, které navrhují funkční a esteticky moderní domy. Díky nim budete mít podobný pocit jako z originálu. Projekt tak vybírejte opravdu obezřetně, aby měl dům funkční i estetickou hodnotu.

I hotový projekt domu může vypadat moderně a originálně. Dejte si záležet na výběru. Zdroj: Djsarchitecture.cz

 

Projekt domu nevybírejte jenom podle vzhledu a ceny realizace, ale také podle toho, aby daná velikost a tvar domu plně využívaly potenciál vašeho pozemku.

I při výběru hotového projektu dávejte důraz na dispozici, elektrické rozvody, umístění dveří či úložné prostory... Zamyslete se, či vám toto všechno bude vyhovovat tak, jak to je. Nebojte se říct, že chcete něco změnit. I hotové projekty vám totiž mohou šikovní projektanti upravit na míru. Nevýhodou je, že úpravy nejsou zadarmo a cena hotového projektu se tak prodraží. Raději si ale připlaťte, než abyste každý den byli nešťastní z toho, že vám někde vadí dveře nebo že vám chybí elektrická zásuvka.Zdroj foto: Unsplash.com, Djsarchitecture.cz

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist