Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Objevte kouzlo Pop - ARTU

Tento umělecký směr si získává první známky přízně v 50 letech, na světlo však přichází později. Tento styl vznikl jako reakce mladých výtvarníků na změn v poválečné společnosti. Předchůdci pop artu byli již ve 20. etech 20 století Charles Demuth a Stuart Davi, kteří ve svých tehdejších dílech využívali reklamní design a americké komerční výrobky. Tento směr nemá žádnou výraznější strukturu - inspiraci čerpá z populární hudby a z komerčního umění ve snaze tyto prvky vzájemně propojit.

Charakteristické pro něj je přejímání motivů i techniky z předmětů denní potřeby, inspirujíc se velkoměstskou kulturou a jejími extravagantními projevy. Typickým představitelem je Andy Warhol, který kombinuje expresivní impresionismus s kýčovitostí a barevností “obyčejna”. Popularizuje elitářské umění. Je to víra v ironii a moc image.. Proto i čerpá z Marvelovských komiksů, protože kdo by alespoň na chvíli nechtěl být hrninou..

Představitel Pop - Artu v Čecháh je Josef Rataj, který sice nemá akademické vzdělání, za to však má dar od Boha a tomuto stylu beznadějně propadl. Stal se jeho vášní. Ne nadarmo se mu říká “ Český warhol”.

Za pomocí expresivních barev vytváří jedno strhující dílo za druhým. Do svých produkcí vkládá nezměrné množství emocí a specializuje se na velkoformátovou malbu, kde propojuje komiksové prvky, street art. Nechává se i inspirovat ženskou krásou a světlo světa spatřívá umělecká díla s podtextem “WOMEN IN ME”

Díla tohoto umělce můžete obdivovat například ve futuristické galeriii De Furria.

Více informací naleznete:

www.facebook.com/defurria11

www.defurria.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

                         

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist