Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Nejluxusnější místa v Řecku – Znáte je?

Za luxusní dovolenou nemusíte daleko. Plno přepychových destinací se dá najít i v Evropě, třeba v jedné z jejích turisticky nejpopulárnějších zemí – Řecku. V posledních několika letech se centrem luxusního turismu staly především řecké ostrovy vynikající svými krásnými plážemi a pohostinností. Mezi nimi si však největší oblibu získaly Santorini a Zakynthos. Co je na nich tak lákavé?

Santorini

Malebnou scenérii ostrova Santorini si zamiloval už kde kdo včetně mnoha světových celebrit. Vévodí jí tradiční bílé domky s terasami a modrými střechami rozkládající se na útesech nad mořem. Tato perla egejského moře však nabízí ještě mnohem víc. Vedle tradiční architekturyi nadstandardní turistický servis a jedinečné přírodní bohatství.

Vulkanické pláže

Ostrov je sopečného původu a jeho pláže tedy pokrývají vulkanické písky různých barev. Právě odtud pochází názvy jako Rudá pláž nebo Bílá pláž. Velmi populární je i pláž Monolithos s šedým pískem. Dalšími vyhledávanými plážemi ostrova jsou Kamari a Perissa ve stejnojmenných letoviscích.

Soukromí a luxus

Žádné velké hotely na Santorini nenajdete. Nachází se zde hlavně malé hotely a apartmány, jejichž architektura se drží původního stylu a elegantně ho kombinuje s moderními a luxusními prvky. Bazény a vířivky na terasách s výhledem na moře jsou tu samozřejmostí. Hotel Cliff Side Suits na západním pobřeží Santorini zachovává i tradiční interiér s jednoduchými bílými zdmi a romantickými zákoutími. Kombinaci tradičních prvků s modernějším interiérem můžete najít v hotelu RK Beach s krásným terasovým bazénem nebo v hotelu Afroditi Beach se soukromou pláží.

Západy slunce jako nikde na světě

Tisíce turistů míří na Santorini za okouzlujícími západy slunce, které jsou tu údajně jedny z nejkrásnějších na světě. Ideálním místem k jejich pozorování je městečko Oia na severu ostrova. Vyhlášený je i noční život, jehož centrem je hlavní město Fira plné gurmánských restaurací a rušných barů. Santorini je též domovem některých významných antických památek. Mezi ně patří archeologické naleziště v Akrotiri a starověké město Théra. Vnitrozemí ostrova ukrývá malé vesničky doposud ne příliš dotčené turistickým ruchem.

Zakynthos

Vycházející hvězdou luxusního turismu je Zakynthos. Tento ostrov v Jónském moři uchvacuje turisty především svou přírodou a azurovými vodami, které jsou domovem hned několika druhů ohrožených živočichů. Kromě přírodního bohatství tu však najdete i luxusní hotely a restaurace, které poskytují maximální komfort i těm nejnáročnějším hostům.

Odlehlé pláže a koupání v jeskyních

Hornatý sever a západ ostrova poskytují příležitosti k horským túrám a výletům. Nejpopulárnějším místem je slavná pláž Navagio s vrakem pašerácké lodi obklopená vápencovými skalami a přístupná pouze po moři. Velmi vyhledávané jsou také Modré jeskyně, jedinečný útvar jeskyních kleneb vystupujících z moře. Koupání se zde je opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Luxusní hotely přímo na pláži

Mezi hlavní lákadla Zakynthosu patří rozhodně pláže s přepychovými hotely. Ty nejoblíbenější se nachází na níže položeném východu a jihu ostrova. Pro dovolenou s dětmi je vhodný zejména pětihvězdičkový hotel Atlantica Eleon Grand Resort & Spa v letovisku Tragaki. Chcete-li si užívat poklidnou dovolenou, ideální volbou je luxusní hotel Caravel Sensimar Resort & Spa, který je určen výhradně dospělým. V této části ostrova se nachází také jeho hlavní město a další oblíbené pláže, ideální i pro paddleboarding jako Argassi, Banana Beach, Kalamaki, Alykanas a sousední Alykes nebo Laganas, pláž, na kterou za letních nocí kladou svá vejce ohrožené karety obecné.

Ať už vyhledáváte tiché soukromé pláže nebo živá letoviska plná prvotřídních barů a restaurací, řecké ostrovy jsou skvělou volbou pro každého, kdo si chce na dovolené užívat luxusu, rád se nechá rozmazlovat a potrpí si na nadstandardní servis.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist