Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Návštěva baletní lekce: co to obnáší

„Labutí“ v Černé labuti

 

Tohle má napsáno Baletní akademie Adély Pollertové na vstupních dveřích. Přemohla jsem totiž svůj strach a šla se podívat, jak taková lekce pro dospělé probíhá. Baletní akademie se nachází v centru Prahy v ulici Na Poříčí. Stačí když neminete Dům Černá Labuť.

Jen co vejdete do předsálí, kde sídlí recepce, dýchne na vás atmosféra baletního studia. Přímo nad recepcí jsou na policích vystaveny úhledně zabalené baletní piškoty, které čekají na své první majitele. Pokud vás balet zaujme, nemusíte je shánět ve speciálních prodejnách, můžete je zakoupit zde. Personál vám poradí, jak mají sedět a která velikost je ta pravá. Mimochodem, je to velice zásadní: při koupi přes internet se nemusíte trefit. A není nic horšího než špatně padnoucí baletní piškoty.

Pokud máte štěstí a právě probíhá baletní lekce, je přes skleněné dveře ze sálu slyšet hudba, což vás spolu s vědomím, že za chvíli v sále budete také, dobře naladí – a najednou jste v úplně jiném světě…

 ve světě, kde jste se jako malá holčička dívala na Labutí jezero a snila o kariéře baletky, nebo jste chtěla být princeznou v nadýchané tutu sukénce.

Navštívila jsem lekci pro úplné začátečníky, takže mě čekalo protažení a vysvětlení základních pojmů a baletních pozic. A záplava plié, relevé, demi-plié, battement tendu nebo port de bras.

Vypadá to krásně, ale je to celkem fyzicky náročné a těžké. Ani po několika lekcích si nepamatuji kombinace, a tak prozatím hlavně jen kopíruji lektorku. Po každé hodině jsem ale psychicky odpočatá, odplaví se stres, a problémy v práci jsou najednou daleko. Cítím se ladně a žensky, a o to převážně na lekcích pro dospělé jde. Protáhnout celé tělo a zjemnit své pohyby.

Proto budu pokračovat dál – a vy, jestli to chcete zkusit, můžete také: do konce září probíhá letní provoz, od října již začnou řádné kurzy baletu, rozdělené podle úrovní.

Více o Baletní akademii Adély Pollertové a aktuálních kurzech naleznete na www.baletniakademie.cz.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist