Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Mušle, ústřice, krevety a jiné mořské plody | Editorial

Mušle, ústřice, krevety, kalamáry a další mořské plody. To všechno jsou delikatesy, které patří do středomořských oblastí. Dobrá zpráva je, že ve výborné kvalitě jsou dostupné i u nás. A kam přesně vyrazit na tyto dobroty? Určitě můžete najít spousty restaurací, kde mají mořské plody v nabídce. Ale kde jsou ty nejčerstvější, kde mají příjemnou obsluhu, a samozřejmě kde narazíte na největší výběr těchto delikates? 

Právě to se pro vás v redakci chystáme zjistit. Už teď jsme si vytipovali několik restaurací, které chceme navštívit. Těšit se v první řadě můžete na pražský BRUXX, Les Moules, restauraci Oblaca, vinohradské Giardino a spousty dalších. Dnes jako první představím právě pražský BRUXX, a také přidám tip, kde v Praze koupíte nejčerstvější ryby a mořské plody. 

BRUXX

Belgická brasserie pod vedením šéfkuchaře Jana Pípala, kde připravují menu podle originálních belgických receptur. Najdete zde kromě dobrého jídla i velký výběr piv, přesněji více jak šedesát druhů lahvových a osm čepovaných. Ve výčtu dobrot nechybí belgické hranolky, vafle ani belgické pralinky. Jejich specialitou jsou krevety, a také mušle připravované na více způsobů. Čerstvé mušle a ústřice jsou do Prahy přiváženy dokonce třikrát týdně, abyste na stole měli jen to nejčerstvější. 

My jsme si pro ochutnávku zvolili mušle na bílém víně, typické belgické hranolky a jako zlatý hřeb večera jsme si vybrali zdejší specialitu, konkrétně to byly mušle Tin Tin, které jsou připravovány s červenou curry pastou, zázvorem a kokosovým mlékem. Mohu na rovinu říct, že mušle Tin Tin dokonce předčily mé očekávání – lepší jsem už dlouho nejedla. Velká poklona za to patří panu šéfkuchaři. 

Pokud jste BRUXX ještě nestihli navštívit, tak to určitě brzy napravte.

A na závěr tip, kde v Praze koupit čerstvé ryby 

Pokud si chcete v Praze nakoupit opravdu čerstvé ryby, rozhodně doporučuji zajít do Masné ulice č. 705/1 na Starém Městě, do rybárny Blue Fjord. Mají zde velký výběr čerstvých a kvalitních ryb, který vám doslova učaruje. Kromě pestré nabídky ryb a mořských plodů oceníte i ochotu místních prodejců, kteří vybrané ryby naporcují, odstraní kůži a rádi vám poradí, jak si danou delikatesu doma můžete připravit. Navíc je součástí rybárny i „malé bistro“, takže si zde vybrané ryby a plody můžete nechat rovnou připravit a na místě je sníst. A to každý den od 10 do 22 hodin. Vyzkoušejte, a nebudete litovat. 

Úspěšné a krásné dny.

Simona Parvusová

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist