Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Luxusní svatováclavskou korunu si můžete prohlédnout na vlastní oči na výstavě v Praze

Cena českých korunovačních klenotů pocházejících ze středověku je nevyčíslitelná. Světlo světa spatří jen občas při speciálních příležitostech k výstavám a fronty tehdy bývají opravdu dlouhé. V Praze však probíhá výstava přesné repliky, která je přístupná každý všední den a v sobotu. A kde přesně se koná? To se dozvíte v článku.

Výstava v Obecním domě

Při procházení historického centra si udělejte odbočku do Obecního domu. Uvnitř se totiž nachází galerie Pražské mincovny, kde probíhá prodejní výstava mincí. K vidění jsou mince ČNB a bonusem je ručně zhotovená replika slavné svatováclavské koruny. Na výstavě si můžete zakoupit nejrůznější mince s uměleckými ražbami, které jsou vhodné jako zajímavý suvenýr i do mincovní sbírky. Mincovna je otevřena každý všední den a v sobotu.

Dokonalá replika

Replika svatováclavské koruny je vyrobena za stříbra a osázena umělými drahými kameny. Byla kompletně vyráběna ručně, aby byly zachovány detaily. I u jednotlivých napodobenin kamenů se sklo utvářelo tak, aby věrně kopírovala barevnou kresbu a zvláštnosti originální verze. Koruna se takto vyráběla po dobu dlouhých 9 měsíců, což svědčí o složitosti výroby tohoto zlatnického díla. Možná i tak dlouho trvala ve 14. století výroba té původní, která je z 2358 gramů zlata o ryzosti 21 a 22 karátů a obsahuje smaragdy, rubíny či růžové spinely.

Výjimečný historický klenot

Pravá svatováclavská koruna má nedozírnou hodnotu spočívající hlavně ve své výjimečnosti. Není moc středověkých korunovačních klenotů, které se dochovaly, a navíc jsou v takto nádherném stavu. Proto se není čemu divit, že si originál co nejlépe strážíme. Kompletní korunovační klenoty jsou v bezpečí pod sedmi zámky, k nimž má klíče sedm hlavních představitelů naší země. Aby se mohla korunní komora otevřít, musí být přítomny všechny klíče.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

                         

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist