Hodinky jsou nejen tradičním ukazatelem času, ale také výrazným módním doplňkem. Pokud si je tedy pořizujete v prvé řadě pro jejich vizuální stránku, jsou následující řádky určeny právě vám.
Krátký pohled do historie hodinek
Člověk v průběhu dějin poznával čas různými způsoby. Postupně se ale dostávaly ke slovu veřejné mechanické hodiny, a to především v Evropě. První kapesní hodinky pak vznikly na přelomu 15. a 16. století a sestrojil je Němec Peter Henlein. V následujících staletích se šířily kapesní hodinky s řetízkem, které jsou ostatně známy z mnoha filmů. Postupem času navíc získávaly na kvalitě, a tím pádem byly i výrazně přesnější.
Nemusíme zřejmě zdůrazňovat, že v těchto dobách vlastnila osobní hodinky pouze společenská „smetánka" a k jejich rozšíření mezi prostší lid začalo docházet až v průběhu 19. a 20. století. Postupně se také prosadily hodinky náramkové, které známe dodnes. Z tohoto krátkého shrnutí snad již jasně vyplývá, že hodinky byly původně nejen ukazatelem času, ale také symbolem postavení svého majitele. Tento aspekt přitom zůstává často zachován i dnes...
Luxusní hodinky na počátku 3. tisíciletí
V současné době jsou hodinky naprosto běžné, i když jsou v posledních desetiletích částečně vytlačovány mobilními telefony, které rovněž ukazují čas. Buď jak buď, jednotlivé produkty se od sebe v lecčem odlišují a stále lze najít takové, které mají označení „luxusní". V podstatě se tedy situace podobá oblasti oblečení a bot, když si např. můžete pořídit košili za „babku", ale také za několik tisíc korun. Záleží tedy na tom, jaké vlastnosti očekáváte a kolik jste ochotni utratit.
Jednotlivé hodinky se pochopitelně liší také pořizovacími cenami. I luxusnější výrobky lze na druhou stranu pořídit levněji. Ptáte se jak? Můžete např. využít slevový kupon na Vivantis či slevové kupony na Bonprix. Ovšem nepočítejte s tím, že touto cestou seženete nejluxusnější hodinky na trhu. Firmy jako Vacheron Constantin anebo Piguet, které existují již od 18. století, dnes vyrábějí prakticky jen na zakázku a jejich produkty mohou stát i několik milionů korun!
To už jsme ovšem zabrousili do kategorie „ultra-luxusních" hodinek. Nadstandardní produkty předních značek nicméně seženete i v daleko příznivější cenové hladině. Přesto vypadají vizuálně zajímavě (často mají zlatá pouzdra anebo jsou osazeny drahými kameny) a navíc ohromí i vysokou kvalitou. Mimochodem, zatímco šperky jsou především výsadou žen, u luxusních hodinek totéž neplatí. I muži se tedy mohou v této oblasti důkladně „vyřádit"...