Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Letem světem s golfovou holí

Golf patří mezi jeden z nejrozšířenějších sportů. Hovoří o tom i čísla, která říkají, že se hraje ve více než 200 zemích světa a na téměř 40 tisících golfových hřišť. Víte, jak tento sport vznikl, kde se hrál jako první a znáte země, kde není ani jedno golfové hřiště?

Historie golfu

Historie golfu sahá až do Starověku. V této době vznikla římská hra paganika, která golf připomínala. Ovšem při hře chyběly jamky, kam bylo nutné míček trefit. Následně se golf objevil mezi skotskými pastevci. Ty používali dřevěné hole, kterými odpalovali kameny a ostatní předměty, které se snažili dostat do jamky. Golf, jak ho známe dnes, vznikl kolem 15. století, hrou vojáků na královském dvoře. Až o století později se dostal do vyšších kruhů a mezi šlechtu. Ustálená pravidla golfu vznikla v 19. století, je překvapivé, že se s menšími úpravami dodržují dodnes. Právě v této době, vědeckého a technického rozvoje, začaly vznikat kvalitní golfové hole a množství golfového vybavení.

Význam slova golf

Časté diskuze se vedou nad významem slova golf. Pravý původ tohoto názvu není znám. Přesto však můžete najít tvrzení, že slovo vzniklo ze zkratky Gentlemans Only Ladies Forbiden. Tato zkratka ve volném překladu znamená, že vstup je povolen pouze mužům a ženy mají golf zakázaný.

Statistiky v Česku a Evropě

V České republice se nachází kolem 100 golfových hřišť a golfu se věnuje přes 50 tisíc aktivních hráčů. Tato čísla se však každým rokem zvyšují a tento sport se stává stále oblíbenějším. V současné době je tak naše republika na 17. místě v Evropě. Nejvyšším počtem golfových hřišť se pyšní Anglie, která má téměř 2300 hřišť a Německo s něco málo přes 1000 hřišť.

Amerika na prvním místě

Světovou golfovou velmocí je USA, kde se každý rok otvírají nová golfová hřiště. Aktuálně se zde nachází přes 16 500 hřišť. Golf se tu hraje již od útlého věku a tento sport mají v oblibě také senioři. Američané mimo jiné dbají na sladěný a barevně vyvážený outfit golfového oblečení a kvalitní golfové vybavení.

Místa, kde byste golf nečekali

Mezi místa, kde vás obliba golfu překvapí, patří například Vietnam. Zde se nachází sice jen 30 golfových hřišť, přesto se pyšní nejvyšší kvalitou a jsou navrženy profesionálními architekty za pomoci golfových legend. Pokud byste si chtěli užít golf v poušti, tento sport zde nabízí Omán i Katar.

Kde se golf nehraje

Počet aktivních hráčů golfu dosahuje až k 60 milionům lidí na světě. Přesto se najdou například evropské země, kde nenajdete ani jedno golfové hřiště. Sem patří například Lichtenštejnsko, Makedonie, Moldávie, Monako nebo Kosovo.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist